Ja cilvēks, kurš prot runāt krieviski, nevēlas runāt ar žurnālistu krieviski, es uzskatu, ka tas ir nepareizi. Tā ir vienkārši necieņa pret pārējo tautu, kuras daudz dzīvo Latvijā, kuru nav maz.
Pagale ar diviem galiem. Latvijā taču dzīvo, var arī krievu valodu nezināt. [krieviski]
Tā ir paša izvēle. Ja viņš māk krieviski runāt, kāpēc ne.
Nē. Tomēr mēs Latvijā dzīvojam. Es domāju, ka vajag visiem latviešu valodu. Tāpēc citās valstīs taču nav.
Šādas atbildes uz jautājumu, vai politiķiem Latvijā vajadzētu sniegt intervijas krievu valodā, Latvijas Radio ieguva Daugavpilī, Ludzā un Liepājā. Politiķu valodas izvēle intervijās krievvalodīgajiem medijiem kļuvusi aktuāla pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ieteikuma, ka politiķiem vajadzētu piekrist intervijām krievu valodā. Šādu praksi piekopj arī pats Vējonis. Tikmēr latviešu valodas aizstāvji par ieteikumu runāt krieviski ir sašutuši. Raidījumā Īstenības izteiksme skaidrojam, kā paši politiķi pamato savu valodas izvēli intervijās.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X