Kā sadzīvot blakus vienkāršam lauku cilvēkam – zemniekam, cilvēkam, kuram mazais lauku ceļš svarīgs, lai var nokļūt uz darbu vai skolu, lai novāktu graudu ražu, lai nezūd savas mājas un zemes vērtība, lai bērns nebaidās no gaismas raķetēm un šāvienu skaņām, un valsts drošībai – nacionālo bruņoto spēku interesēm un aizsardzības vajadzībām pēc apmācībām, pēc jaunas un modernas militārās bāzes.

Nesapratnes krustugunīs pirmajā publiskajā apriešanā nonākuši Daugavpils novada Vaboles pagasta iedzīvotāji un plānotā šajā pagastā militārā poligona „Meža Mackeviči” paplašināšanas iniciatori.

“Meža Mackeviču poligonā atrodas divas 300 metrus garas šautuves, administratīvā ēka un dažādas papildus būves, kas paredzētas apmācāmo sadzīves apstākļu nodrošināšanai. Mēs šo poligonu pārņēmām 1991. gadā, tad tika izveidota Zemessardze. Spriežot pēc šo ēku nodošanas gada-1957, var saprast, ka te jau iepriekš bija poligons. Šobrīd tas ir10,4 ha plašs, esam pārņēmuši no Zemkopības ministrijas vēl papildus teritorijas, tie ir aptuveni 2050 hektāri,” stāsta poligona "Meža Mackeviči" atbalsta nodaļas priekšnieks Aivars Driņģis.