„Lido! Tev pasaule plašāka vērsies!” Gluži kā grupas „Credo” dziedātajā dziesmā šogad savu sapni par pilota profesiju sāka piepildīt 12 „airBaltic Trainig” Pilotu akadēmijas 1. grupas studenti. Par mājvietu Pilotu skolai kļuvusi nu jau starptautiski sertificētā Liepājas lidosta. Citi to jau sauc par otrām mājām, vēl kāds par ekskluzīvu vietu, kur mācīties lidot. Kā sākas sapnis par pilota profesiju un kā pagājis pirmais gads Liepājā, uzsākot mācību lidojumus - par to šoreiz Īstenības izteiksmē.

„Man tiešām bija sapnis, ļoti gribēju lidot. Kad es pieņēmumu lēmumu par apmācībām, Latvijā neviena skola nebija pieejama. Arī ģimenei nebija iespējas finansēt manas apmācības. Tad es aizgāju uz Rīgas Aviācijas universitāti, kur pabeidzu radioelektronikas fakultāti. Sāku strādāt IT jomā, bet par sapni es domāju un meklēju iespējas.”

Tāds, lūk, ir "airBaltic" pilotes un „airBaltic Training” lidojumu instruktores un drošības vadītājas Veronikas Oļeņikas stāsts par sapni lidot, kurš jau ir īstenojies un tagad viņa māca jaunos pilotus. Viņu itin bieži var sastapt Liepājā, vai arī, pat to pašam nezinot, kļūt par Veronikas pasažieri, kad tieši viņa ir pilote kādā no „airBaltic” lidmašīnām. Šobrīd „airBaltic” strādā 17 sievietes - pilotes. Veronika savu sapni par pilota profesiju īstenoja 38 gadu vecumā, tā apliecinot, ka viss ir iespējams, turklāt, cer, ka Pilotu akadēmijā mācīsies arī sievietes.