Nelielajam nekomerciālo kinoteātru pulciņam Rīgā tikko pievienojies „Kino Augusts”. Kāda vispār ir šo mazu vai tā saukto „art house” kinoteātru loma un vieta Latvijas kultūras ainavā, par to raidījumā Īstenības Izteiksme.

"Man ļoti patīk mazie kinoteātri, jo tur vienmēr ir piedāvājums daudz interesantāks un unikālāks nekā lielajos kinoteātros. Te ir filmas, ko citur nevar redzēt kino piedāvājumā. Tas man liekas daudz personiskāk, interesantāk. Bieži vien arī notiek filmu pasākumi, pēc kuriem pēc tam ir diskusijas, kas man liekas ļoti aizraujoši. Tā kā man ir prieks, ka šeit atkal ir mazs kino, ” sarunā stāsta tikko vaļā vērtā „Kino Augusts” apmeklētāja Daina Ruduša dažas minūtes pirms filmas seansa sākuma.

„Kino Augusts” durvis vēra 2.aprīlī, atrodas Kaņepes kultūras centrā, kā jau liecina nosaukums – to iedvesmojusi leģendārā Augusta Sukuta personība. Kinoteātra idejas autors un izveidotājs ir Dāvis Kaņepe.

Kā tas nākas, ka laikā ar tik intensīvu lielo daudzzāļu kinoteātru piedāvājumu un cilvēku paradumiem filmas arvien biežāk skatīties internetā, tomēr sevi var pieteikt vēl viens mazais kinoteātris? Kāda vispār ir šo tā dēvēto „art house” kinoteātru misija un kā tā īstenojas Latvijā?