Poliklīnika uz riteņiem jeb mobilais diagnostikas auto ieradies Dagdā. To jau gaida sievietes, kuras saņēmušas uzaicinājuma vēstuli veikt valsts apmaksātu profilaktisko krūšu izmeklējumu jeb mamogrāfiju.

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm. 2016.gadā uzskaitē bija 1177 pacientes, kurām diagnosticēts krūts vēzis. Vairumā gadījumu slimība ir ielaista un netiek konstatēta agrīnā stadijā. Tā rezultātā – ik gadu no šīs slimības mirst vairāk nekā 400 sievietes.

Latvijā trīs medicīnas iestādes - "Veselības centrs 4", MFD Veselības centrs "Dziedniecība" un "Daugavpils reģionālā slimnīca" brauc pa Latvijas novadiem un lauku pagastiem, lai sievietēm būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumus pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai. Tā šo izmeklējumu padarot pieejamāku.

“Mēs ierodamies pusstundu agrāk, lai varētu pieslēgt gan elektrību, gan paši organizēt savu darbu. Pieraksts mums ir jau iepriekš. Mēs zinām, cik aptuveni daudz cilvēkus gaidīt. Viss absolūti, kā parastā poliklīnikā: ir reģistrators, ir medicīnas darbinieks,” stāsta radiogrāfere Silvija Pastva.

MFD veselības centra Mobilā diagnostikas autobusa komandā: radiogrāfere, koordinatore un šoferis.  Autobusu izrāda radiogrāfere Silvija Pastva, šis ir jaunais diagnostikas auto,  tajā  vēl bez mamogrāfijas var veikt digitālo rentgenogrāfiju  un ultrasonogrāfiju. Komanda izbrauc pa visu Latviju, nedēļas maršruts – Aglona, Dagda un tālāk Liepāja.