Neatkarības karš. Stāsta vēsturnieks Jānis Šiliņš. Pirms simts gadiem, 1919.gada 11.novembrī, Latvijas armija izcīnīja spožāko un asiņaināko uzvaru savā vēsturē, atbrīvojot Pārdaugavu un padzenot Pāvela Bermonta komandēto vācu un krievu armiju no Rīgas.

Oktobra vidū Latvijas armija bija īstenojusi sekmīgu desanta operāciju, pārceļoties pāri Daugavai un atbrīvojot Daugavgrīvu un Bolderāju. Turpmākās divas nedēļas latviešu spēki nostiprinājās Daugavas kreisajā krastā un gatavojās tālākai virzībai uz priekšu. Šajā laikā Latvijas armijas skaitliskais sastāvs ievērojami pieauga, piesakoties gan daudziem brīvprātīgajiem, gan īstenojot mobilizācijas.

Novembra sākumā armijas skaitliskais sastāvs pārsniedza 50 000 karavīru, kas jau bija vairāk nekā Bermonta komandētajai Rietumkrievijas brīvprātīgo armijai. Tāpat Latvijas armija saņēma bruņojuma sūtījumus no Lielbritānijas, kas ļāva ievērojami palielināt kaujasspējas.

Vispārējs uzbrukums, kas pēc niknām nedēļu ilgām cīņām noslēdzās ar Pārdaugavas atbrīvošanu, sākās 1919. gada 3.novembrī.