Pēdējos divos gados Latvijā nodibinātas trīs jaunas vecāku kustības, kas, kā pašas uzsver - iestājas par ģimenes vērtībām. Šo kustību aktīvisti tic, ka aiz seksuālajām minoritātēm slēpjas spēki, kuru mērķis uz samazināt cilvēku skaitu uz zemes, un arī tam, ka bērnus apzināti hiperseksualizē. Šīm vecāku organizācijām ir bijusi tieša ietekme uz vasarā pieņemtajiem tikumības grozījumiem Izglītības likumā. Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs „Re:Baltica” izpētījis, kas ir šie tikumības aizstāvji un no kurienes smeļas informāciju. Centrs secināja, ka vairākiem vēstījumiem „kājas aug” no Krievijas. Plašāk Lauras Dzērves sagatavotajā sižetā, kas tapis sadarbībā ar "Re:Baltica".

„Bet ģimene ir tas, uz ko balstās mūsu valsts, un ģimene ir tas, kas mums ir svarīgākais. Jo mēs saprotam, ja nebūs ģimenes, cilvēks kļūst egoistisks, cilvēks kļūst savtīgs, cilvēks kļūst par patērētāju…” Saeimas deputāte Inga Bite skaļruni rokās stāv pie savas darbavietas - parlamenta ēkas un uzrunā organizācijas „Mūsu bērni” rīkotā tradicionālo ģimeņu atbalsta gājiena dalībniekus. Līdzās stāv „Mūsu bērni” dibinātājas Alla Spriševska un Natālija Zacepina. Tepat arī deputāte Irina Cvetkova, kas kopā ar Biti pirmās Saeimā iesniedza likumu grozījumus ar mērķi aizsargāt bērnu tikumību. Viņa palepojas - cerot, ka kolēģi jaunajā Saeimā darbu turpinās un Latvija kļūs par piemēru visai Eiropai.

Šis gājiens notika pērnā gada oktobrī, un video ierakstu veidoja organizācija „Mūsu bērni”. Gājiena dalībnieku vidū redzams arī viens no krievu valodas referenduma organizatoriem Aleksandrs Gapoņenko, kurš soļo kopā ar pārējiem cauri Bastejkalnam pārmetis plakātu pār plecu. Agrāk viņš sūdzējās par Latvijā it kā atdzimstošo fašismu, un nu viņš iesaistījies tradicionālo vērtību sargāšanā. Drīzumā Gapoņenko demonstrēs par Krievijas naudu uzņemto dokumentālo filmu - šoreiz par juvenālo justīciju Latvijā, izpētījis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

„Re:Baltica” pētniece Inga Spriņģe norāda, ka šajā pētījumā galvenais bija aicināt visus domāt un raudzīties kritiski uz informācijas avotiem.