Pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ziņoja, ka šā gada vēlēšanās viens no lielākajiem izaicinājumiem būs priekšvēlēšanu aģitācija sociālajos tīklos. Lai pārrunātu sadarbību vēlēšanu laikā un novērstu aģitācijas pārkāpumus populārajā sociālajā tīklā "Facebook", Latvijā bija ieradies un ar KNAB vadītāju Jēkabu Straumi, tikās arī "Facebook" pārstāvis. Šobrīd arī ir vienošanās ar sociālo tīklu, ka tas KNAB sniegs informāciju par politisko reklāmu izvietotājiem un to, kas tās apmaksājis.

Tāpat pirmo reizi Latvijas vēlēšanu vēsturē, valdības paspārnē izveidota „Vēlēšanu drošības koordinācijas grupa”. Tās uzdevums bija rūpēties, lai vēlēšanu laikā nenotiktu informācijas telpas apdraudējumi no citām valstīm.

Nu jau vēlēšanas noslēgušās, zināmas partijas un arī deputāti, kas iekļuva Saeimā,un var izvērtēt – cik liela nozīme sociālajiem tīkliem un aģitācijai tur bija šajās Saeimas vēlēšanās, cik labi ar aģitāciju kontroli tika galā KNAB darbinieki un kādu mācību turpmākajam darbam guvušas visas iesaistītās puses.

Šogad partiju un topošo deputātu aktivitāte sociālajos tīklos bija augstāka nekā citos vēlēšanu gados, norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvis Dāvis Sirmais. Par to liecina arī partiju tēriņi aģitācijām sociālajos tīklos. Šogad tie bijuši vairāk nekā 200 tūkstoši eiro jeb 10% no kopējām partiju aģitāciju izmaksām.