“Tieši kas ir tik nenormāli šausmīgs tajā, ka jaunai meitenei var interesēt, kā viņa izskatās un mode, un viņai vienlaicīgi var būt arī pelēkās šūnas un viņa var kaut ko saprast arī no citām sfērām!?”

Tas ir fragments no video ieraksta, ko 1. februārī savā Facebook lapā publicēja Beāta Jonīte. Toreiz viņa tikko kļuva par padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos ekonomikas ministram Ralfam Nemiro no partijas KPV LV. Ziņa par to izsauca daudzus aizskarošus komentārus internetā. Tādēļ sieviete nolēma reaģēt.

Var droši teikt, ka Jonītes video sasniedza daudzus. Aptuveni mēneša laikā tas ir skatīts jau vairāk nekā 180 tūkstošus reižu. Un ir skaidrs, ka runa šeit nav tikai par vienu izolētu gadījumu. Tādēļ šoreiz raidījumā Īstenības izteiksme runājam gan par aizskarošiem komentāriem, gan par vajāšanu un uzbrukumiem internetā, kā arī par to, kā tas ietekmē sievietes un vīriešus.

Sabiedrībā atpazīstamie cilvēki nebūt nav vienīgie, kas mēdz saskarties ar personīgiem uzbrukumiem interneta komentāros vai sociālās saziņas platformās. Tā ir problēma arī daudziem mūsdienu pusaudžiem. Vairums no viņiem internetā un it sevišķi sociālajos tīklos pavada ārkārtīgi daudz laika. Tam ir gan savi plusi, gan savi mīnusi.