Vardarbība skolās notiek arī pret skolotājiem. Statistikā un policijas ziņojumos tā gan sastopama samērā reti. Visbiežāk skolās notiek un arī uzmanību pievērš skolēnu savstarpējai vardarbībai. Ir arī gadījumi, kad pedagogs ir vardarbīgs pret skolēnu. Savukārt šajā raidījumā pievērsīsimies vardarbībai, kas notiek pret skolotājiem. Ar Latvijas Radio par savu pieredzi anonīmi piekrita runāt divas skolotājas. Kāpēc arī skolotāji par vardarbību bieži izvēlas klusēt un ko par to saka iestādes un citi, skaidrojam Īstenības izteiksmē.

“Braucot uz slimnīcu, pie sevis nodomāju: “Nu, tas taču ir tikai zilums. Gan jau…” Bet cik iekšēji tu kā skolotājs esi aizvainots morāli, ka visi skolēni redz, ka tevi drīkst sist. Bet tu nedrīksti neko,” stāsta skolotāja, kura strādā ārpus Rīgas un viņa vēlējās palikt anonīma.

Šogad viņa pirmo reizi savā apmēram desmit gadu pieredzē saskārusies ar fizisku vardarbību no skolēna. Pirms tam skolēns bija iesitis arī saviem mācību biedriem. Bērns mācās sākumskolā un viss sākās kā diskusija par to, ka bērns uz stundu atnācis bez somas. Kad atgriezies ar somu, sācis staigāt pa klasi, aiztikt citu bērnu mantas, stāsta skolotāja.