Jūs varētu aprakstīt uz mirkli veikalā ieraudzītu svešinieku? Kādā krāsā ir viņa acis? Cik vecs viņš ir? Vai viņam ir bārda? Kas viņam ir mugurā? Kādā krāsā bija viņa jaka? Tumša vai gaiša? Cik viņa ir gara?

Visi cilvēki atceras kaut kādus spilgtus savas dzīves notikumus. Bet tu jau nezini, kurā brīdī tas notikums ir spilgts. Pēc 10 minūtēm, kad būsi izgājis no veikala, tur notiks slepkavība un tas būs ļoti spilgts notikums. Tu jau tai brīdī tā nedomā.

2009. gada 20. janvārī Saulkalnē veikalā tika atrasta nogalināta pārdevēja. Viņai bija pārgriezta rīkle un vairākas citas durtas brūces.

Policija, protams, sāka kriminālprocesu, un apmēram pēc mēneša tika aizturēts tajā brīdi 26 vecais Aleksejs Šarovs. Viņš policijai uzrakstīja vaļsirdīgu atzīšanos, un pirmā instance viņu atzina par vainīgu un notiesāja uz brīvības atņemšanu uz 15 gadiem.

Ārkārtīgi reti ir gadījumi, kad par slepkavību apsūdzētajam viena tiesa piespriež bargu cietumsodu, bet otra pilnībā attaisno. Tā tas notika pirms dažām dienām, kad Augstākā tiesa lēma tiesas zālē atbrīvot vīrieti, kurš apsūdzēts par Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavību.

Ir pagājuši jau 10 gadi, bet neviens cits šajā noziegumā nav apsūdzēts. Šis ir Latvijas Radio Ziņu dienesta kriminālstāsts “Slepkava brīvsolī”.