Es esmu Anete Jēkabsone-Žogota. Esmu aizvadījusi 15 profesionālās sezonas dažādās pasaules valstīs. Katrā valstī, kuru es pārstāvēju ar klubu, es esmu izcīnījusi tās valsts čempiona tituli, kā arī esmu ieguvusi Amerikā to saucamo gredzenu, esmu uzvarējusi Amerikas sieviešu NBA līgu. Protams, sasniegums ir arī pārstāvēt daudzus gadus Latvijas izlasi. Pēc profesionālās karjeras beigām es studēju, kā arī esmu Rīgas domes deputāts, pārstāvju partiju „Latvijas attīstībai” un audzinu savu vienu gadu jauno meitiņu,

Raidījumā Īstenības izteiksme skaidrojam, kādas profesionāliem sportistiem ir sociālās garantijas un vai sportiskās karjeras laikā viņiem veidojas uzkrājums valsts fondēto pensiju shēmā.

Jēkabsone-Žogota atklāj, ka ar katru klubu, kurā spēlējusi, viņai bija noslēgts darba līgums uz konkrēto sezonu, kas ilgst astoņus mēnešus. Anete pēdējos desmit gadus veic arī brīvprātīgas iemaksas trešajā pensiju līmenī un kā pati atzīst,- apziņa par uzkrājumiem vecumdienām radās samērā savlaicīgi. Anete uzsver, ka profesionālā sporta karjeras ilgums un gaita ir neparedzama.