Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Tā ir kļuvusi gandrīz kā mantra – cilvēki virtuālajā vidē, no drošības aspekta skatoties, uzvedas vieglprātīgi, bet reālajā dzīve - arī tas pats. Statistika liecina, ka 14% gadījumu ielaušanās īpašumus notikusi, kad tie nekādā veidā nav bijuši pasargātio pret svešu personu iekļūšanu tajos. Respektīvi, pat durvis nebija aizslēgtas. Tomēr, ko bez durvju aizslēgšanas vēl būtu jādara, lai īpašums būtu kaut cik pasargāts pret garnadžu iekļūšanu, raidījumā Kā labāk dzīvot atgādina Valsts policijas, Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics un “Gjensidige Latvija” vadītāja Sanita Glovecka.

"Vieglprātīgi attiekušies ir vismaz 25-30% pret savu īpašumu. Tā ir aktuāla problēma," atzīst Andis Rinkevics.

"Ja runājam par mājokli, tās neaizslēgtas ārdurvis, vai neaizvērti logi, bet daudziem ir arī savrupmājas, kur otra bēdu ieleja ir teritorija, kur mantas mētājas pa visu mauriņu. Šķūnīši nav jāslēdz un velosipēds ir nolikts garāžā, kuru neaizslēdz," bilst Andis Rinkevics.

"Ir cilvēki, kuri ļoti parūpējušies par savu drošību ar tehniskiem līdzekļiem, kā arī starp kaimiņiem neuzceļ Ķīnas mūrus, viens otru uzrauga un redzamība ir lieliska, bet ir pietiekami daudz gadījumu, kad drošības ieteikumi klibo," vērtē Andis Rinkevics.

"Troksnis ir galvenais ienaidnieks zaglim, lai cik liktos preventīvie ieteikumi elementāri, dažreiz pat dumji, tie pieliek sekundi klāt, kas ir vajadzīga zādzību izdarīšanai. Zaglim daudz laiks jau ir 15 minūtes. Tas ir milzīgs laika kvantums, lai veiktu zādzību. Katrs brīdis, kad mēs pagarinām, viņa darbu apgrūtina," atgādina Andris Rinkevics, norādot, ka jāstiprina durvis ne tikai dzīvokim, bet arī mājas kāpņu telpai.

 

"Ja ierobežojat svešinieka piekļuvi kāpņutelpai, nostrādā labs psiholoģisks moments, ka visi, vismaz lielākā daļa kaimiņu šo kāpņu telpas teritoriju sāk uztvert kā savu. Tiklīdz jūs kaut ko uztverat kā savu, jums nepatīk, ka kāds svešinieks tur staigā un vēl ar netīriem zābakiem, un vēl visu apgrābsta. Jūs sākat interesēties, pie kā cilvēks atnācis. Tas ir nākamais, kas zaglim nepatīk, ja jūs sāka runāt, tas nozīmē, ka esat cilvēku piefiksējis. Tās ir lietas, kas, ja ne paglābj simtprocentīgi, tad apgrūtina. Tas zaglim neder," norāda Andis Rinkevics.