Lai Latvijas ekonomika būtu konkurētspējīga, valstij nepieciešami digitāli kompetenti iedzīvotāji. Vai un kā digitālo prasmju uzlabošanai var palīdzēt mūžizglītības programmas, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa, Rīgas Tehniskās universitātes pārstāve Rita Bībere, datu tehnoloģiju uzņēmuma "SQUALIO" pārstāvis Einārs Garoza un Cēsu novada domes pārstāvis Atis Egliņš-Eglītis.

"Pieprasījums tirgū pēc IT speciālistiem šobrīd ir daudz lielāks, nekā piedāvājums un tas nav stāsts tikai par programmētājiem, bet arī par datu analītiķiem, projektu vadītājiem. Nozarē ir nepieciešami dažādu jomu speciālisti," skaidro Signe Bāliņa.

"IT speciālisti nepieciešami visur, bez tehnoloģijām mūsdienās savu ikdienu nespējam iedomāties. Digitālās prasmes kļūst arvien komplicētākās, bet elementārās programmēšanas prasmes ir nepieciešamas ikvienam, jo mums ir jāvalda pār tehnoloģijām," turpina Signe Bāliņa.

Einārs Garoza uzskata, ka jebkura uzņēmuma darbībā šobrīd nav iedomāja bez datu izmantošanas un analīzes, tā kļūst par vienu no biznesa pamatkomponentēm. Tāpēc kustības “Valsts#196” dibinātāji un dalībnieki, IT uzņēmums “Squalio”, Cēsu novada pašvaldība un Rīgas Tehniskā universitāte organizē datu analītikas trīs mēnešu kursus.

Trīs mēnešu laikā cilvēki varēs iegūt pamatizglītību un padziļinātas zināšanas atsevišķās tēmās datu analītikā. Šis ir pilotprojekts, bet, ņemot vērā plašo interesi, iespējams, ka būs nākamie kursi.