Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Eksperti vērtē, ka senioriem būtiskākais, lai tālruni lietojot, nebūtu jāveic sarežģītas darbības, lai viss ir viegli saprotams un labi redzams.

Latvijas mobilais telefons kopā ar Rīgas Stradiņa Universitātes sociālantropoloģijas pētnieku grupu pētījis, kā cilvēki uztver tālruņus. Pētījuma „Tālruņa sociālā dzīve” mērķis bija izpētīt mobilo telefonu lietojuma sociālos aspektus un to lomu mobilo tehnoloģiju izplatībā. Viens no secinājumiem – seniori izvairās lietot tālruņus, viņus attur bailes no nezināmā, bailes kaut ko sabojāt vai pazaudēt. Tas jānovērš operatoriem un tālruņu ražotājiem.

Mobilo un viedtālruņu pasaulē meklējam tādu, kas ir saprotams un ērti lietojams gados vecākiem cilvēkiem. Kā senioriem saprast, kādu tālruni labāk izvēlēties, kā saprast, kas mārketinga triks, kas tiešām ērts un senioriem derīgs. Raidījumā Kā labāk dzīvot praktiski speciālistu padomi. Raidījuma viesi: Latvijas mobilā telefona Biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš, mobilo tehnoloģiju interesents un sociālo mediju platformu eksperts Mareks Matisons un tehnoloģiju eksperts un mobilo tālruņu pārdošanas apmācību vadītājs Aigars Vilcāns. Uzklausām arī tālruņu lietotājus: ko saka paši seniori - pēc kādiem kritērijiem viņi izvēlas mobilos telefonus, kam prasa padomu?


Raidījuma beigās viens no zvanītājiem, kas pēc ekspertu vērtējuma uzdeva labāko jautājumu, kā dāvanu saņēma jauno viedtālruni DORO, kas radīts, tieši domājot par senioriem.

Attēlā: senioram Andrim Kivičam dāvanu pasniedz tehnoloģiju eksperts un mobilo tālruņu pārdošanas apmācību vadītājs Aigars Vilcāns.