Rīgas un citu pilsētu ielas vasaras laikā parasti kļūst krietni tukšākas, ir sācies atvaļinājumu laiks un daudzi pilsētnieki pārvācas uz dzīvi ārpus pilsētas. Šo migrāciju ar nepacietību gaida cilvēki, kas labprāt bez atļaujas paciemotos jūsu mājoklī, sevišķi, ja par tā drošību praktiski netiek gādāts, jo katrs ceturtais mājokļa īpašnieks Latvijā praktiski nedara neko, lai pasargātu savu īpašumu no zādzībām. Ļoti bieži mājokļi tiek apzagti tikai tāpēc, ka tiem nav aizslēgtas ārdurvis. Par to, kā padarīt savu mājokli drošāku pret nelūgtiem viesiem un kā preventīvi cīnīties ar zagļiem, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, Drošības nozaru kompāniju asociācijas pārstāvis, SIA “GRIFS AG” Korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs un “Gjensidige Latvija” klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs. Miks Šveiduks.

“Gjensidige Latvija” veikuši pētījumu, kurā aptaujājot cilvēkus, secināts, ka vairāk nekā 70 % par savu svarīgāko īpašumu uzskata mājokli, taču katrs ceturtais nedara neko, lai pasargātu īpašumu no zādzībām. Tāpat aptaujātie norādījuši, ka par drošu uzskata durvju slēdzeni un suni, kas skaļi ziņo par nevēlamiem ciemiņiem. Diemžēl tās ir lietas, kas mūs nepasargās, jo zagļi māk apiet slēdzenes un arī maigi iežūžot mājas sargus.

“Par laimi visa veida noziedzības segmenti samazinās, arī no mājokļiem. Bet tas nenozīmē, ka tas ir atkarīgs no mūsu spējas mājokli pasargāt. Nereti mēs aizmirstam mājokli aizslēgt, privātmājā pametam velosipēdu pagalmā, no rīta dodamies darbos, atnākam vakarā un tā visa tur vairs nav,” stāsta Anda Rinkevics. “Tas parāda to, cik daudz domājam par citām rūpēm, bet nepadomājam par mantām, kas ikdienu atvieglo, vien sajūtam to trūkumu, kad to vairs nav.”

Cilvēki bieži neizvēlas pieslēgt apsardzes sistēmas, jo tie ir arī papildus izdevumi, cilvēki arī domā, ka nekas slikts ar mani nenotiks. Bieži cilvēki sāk interesēties par apsardzes risinājumiem, kad jau kas slikts ir noticis.