Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Ir tieša saikne starp iekšējā miera un līdzsvara kvalitāti un spēju dinamiski darboties. Miers nekad nebūtu uzlūkojams kā sinonīms kūtrumam,” norāda Valdis Svirskis raidījumā Kā labāk dzīvot. “Miers ir zināma skaidrība, kur izjūti primārās vērtības. Ir tieša saikne starp iekšējo savāktību un to, cik kvalitatīvi vari veikt noteiktus darbus, neizsijājot uzmanību sīkumos.”

Modernās sabiedrības dzīves ritms ir tik ātrs, ka atrast sevī  mieru, tādejādi cīnoties ar pastāvīgu trauksmes sajūtu un stresu, ir tikpat kā neiespējami. Vai tomēr ir varianti? Speciālisti norāda, ka meditācija un savas iekšējās pasaules kopšana - spēcīgs instruments, lai ienestu pozitīvas pārmaiņas arī vidē un sabiedrībā, kurā atrodamies. Vai meditācija var padarīt pasauli labāku, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē Pračārs Stegemans, lektors, mūziķis, diriģents, rakstnieks un sporta organizators no Austrālijas ar vairāk kā 36 gadu meditācijas pieredzi, sertificēts fizioterapeits Gints Peleckis un filozofs, reliģiju pētnieks Valdis Svirskis.

Pračārs Stegemans atklāj, ka viņš meditācijai pievērsies jau studiju laikā. Kad studējis mūziku, gribējis uzlabot savu klavierspēli. Pievēršanās meditācijai bijusi ļoti efektīva. Viņš sajutis, ka tas uzlabojis viņa klavierspēli, ka var iedziļināties vairāk mūzikā.

Pračārs Stegemans arī atzīst, ka meditācija Austrālijā mūsdienās kļūst arvien populārāka, jo

cilvēki redz, ka tas darbojas. Efektīvs veids, ka atrast iekšējo mieru un laimi dzīvē.

“Dzīves temps ļoti paātrinājies, nav mūsos vietas, kur elpot mieram,” Pračārs Stegemans skaidro meditācijas nepieciešamību un arī polularitāti mūsdienās.

Valdis Svirskis norāda, ka cilvēki saskaras ar savām labajām un sliktajām īpašībām un gadās, kad nespēj tikti ideāli galā ar sliktajām.

“Kad es sāku sistemātiski strādāt, koncentrējoties nevis uz slikto īpašību apkarošanu, bet labo īpašību noskaņu, pēc kāda laika sāku pamanīt savā darba ikdienā, ka dusmojos īsāku laiku, esmu mazāk aizkaitināts,” vērtē Valdis Svirskis.

Regulāri praktizējot meditāciju, radām tādu iekšējo stāvokli, kur mūsu līdzsvara spēks kļūst stiprāks nekā tā raustīšanās, kas ir apkārt. “Tikko mūsu centrs kļūst līdsvarotāks, mēs harmoniskāk tiekam galā ar disonansēm, konfliktiem, neērtām situācijām, kas ir apkārt. Līdz ar to mēs zazinām agresijas un stresa vidi ap sevi,” bilst Valdis Svirskis.

Pračārs Stegemans arī atzīst, ka mūsos ir miers, harmonija, bet mēs neveltām laiku, lai kultivētu šīs īpašības.