Sāpes ietekmē dzīves kvalitāti, bet vēl vairāk dzīves kvalitāti ietekmē nesaturēšana. Veselības problēmas, kas liek meklēt palīdzību pie proktologa, ir dažādas. Teju katrs cilvēks dzīves laikā sastopas ar kādu proktoloģisku saslimšanu – plīsums, tromboze u.c.

Kāpēc cilvēki neiet pie proktologa? Vai tiešām tas ir tik intīms pasākums, ka gadiem esam gatavi paciest diskomfortu un pat sāpes? Raidījumā Kā labāk dzīvot situāciju analizē "AIWA Clinic” un Veselības Centru apvienības proktoloģe-ķirurģe Baiba Putniņa, uztura speciāliste Baiba Iskrova no Sociālās Integrācijas Valsts aģentūras rehabilitācijas centra.

  • Cilvēkiem ir aizspriedumi, bailes ne tikai no sāpēm, bet arī no tā, ka saņems pārmetumus no speciālista, kur tu biji. Tāpēc vajadzīgs speciālists, kas sagaidīs un nepārmetīs, un risinās situāciju no tā punkta, kur atrodas.
  • Mūsdienu dzīvesveids, kas saistās ar sēdošu darbu, arī var izraisīt problēmas, bet tas ir komplektā ar aptaukošanos, nepilnvērtīgu uzturu, nepietiekamu šķidruma uzņemšanu, bet fiziski smags darbs ir daudz skarbāks cēlonis.

Pareiza diēta var aizkavēt, gan novērst daudzas saslimšanas, arī hemoroīdu saasinājumus.

  • Sabalansēts uzturs, pietiekams šķidruma patēriņš un fiziskās aktivitātes varētu novērst daudzas problēmas un neradīt saasinājums. Latvijā liela problēma ir pietiekama šķidruma lietošana.
  • 30 -35 gramus šķiedrvielu vajadzētu dienā uzņemt, ja nav veselības problēmu, kas to liedz.
  • Vienmēr uz šķīvja jābūt šķiedrvielām bagātiem dārzeņiem un olbaltumvielām. Ar piedevām var variēt.