Raidījumā Ķepa uz sirds pievēršamies tematam – suns un bērns ģimenē. Diemžēl joprojām bieži gadās situācijas, kurās dzīvnieka reakciju uztveram nepareizi, dzīvnieks bērnu savaino, un beigās jau neviens dzīvnieka viedokli vairs nejautā. Protams, atbildīgi par situāciju ir vecāki. Kā izveidot pareizu hierarhiju un sunim neļaut būt par noteicēju, kādas kļūdas pieļauj paši saimnieki, ko saka ārsti un ko – dzīvnieku eksperti? Raidījuma viesi: suņu audzētāja un trīs bērnu mamma Laila Skrodele, kinologs un dzīvnieku uzvedības eksperts Ivo Svenne.

Konfliktsituācijas ģimenē, kur iesaistīts bērns un mājas mīlulis bieži beidzas ar to, ka dzīvnieku nogādā uz patversmi. Vecāki uzskata, ka dzīvnieks pēkšņi kļuvis agresīvs. Dzīvnieku patversmes "Mežvairogi" vadītāja Danuta Priede skaidro, ka visbiežāk nav izprastas mājdzīvnieka vajadzības. Dzīvnieks ģimenē ienācis, jo to vēlējušies bērni, taču par četrkājainajiem draugiem var būt pieaugušais. Tāpēc pirms iegādāties vai pieņemt mājdzīvnieku, ir būtiski saprast, vai paši pieagušie spēs ieguldīt savu laiku viņa audzināšanā. 90% gadījumu dzīvnieka destruktīvā uzvedība ir saimnieka kļūda, 10 % - iedzimtībā, taču arī to var koriģēt ar audzināšanu un atbilstošu apkārtējo vidi.

Laila Skrodele norāda, ka saimniekam ir jāsakārto attiecības ar suni, lai viņš nebūtu uz troņa.

Arī Ivo Svenne bilst, ka gadījumā, ja suns sakož bērnu ģimenē, vainīgs ir saimnieks. 

"Gadījumu ir dažādi, suns ir sakodis, jo juties teritoriāli nedroši, jo nav sakārtotas attiecības ģimenē, arī tāpēc, ka bērns darījis pāri sunim. Gadījumi dažādi, vainīgs vienmēr ir saimnieks, es uzskatu," atzīst Ivo Svenne.

Raidījumu atbalsta:


Raidījumu atbalsta: