Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kā mediji gan Latvijā, gan citviet Eiropā tiek galā ar uzdevumu runāt par bēgļu politiku? Paši žurnālisti saka, ka tas ir izrādījies kā indikators, cik profesionāla ir žurnālistika katrā konkrētā redakcijā. Pārmetumi žurnālistiem skan gan Vācijā, gan citur, arī mūsmājās. Kāpēc? Un kas īsti ir radījis šādas grūtības? Krustpunktā tiekamies rubrikā Oranžā kaste, kurā runājam par žurnālistikas aizkulisēm. Diskusijā piedalīsies žurnālisti Māris Antonevičs no "Latvijas Avīzes", Filips Lastovskis no portāla “Delfi” un Juris Kaža no „The Wall Street Journal”. Raidījumu kopā ar žurnālistu Aidi Tomsonu vada arī Rīgas Stradiņa Universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne. 

„Ir bīstami aizrauties ar īpašu atbildību, bēgļu jautājuma atspoguļošanā,” vērtē Māris Antonēvičs.

"Informācijas apjoms ir krietni lielāks un daudz nepatiesu faktu, žurnālistiem ir jāuzmanās izdarīt atkāpes, ir jāiedarbina visas maņas izķert neuzticamo," analizē Filips Lastovskis.

„Jāpārbauda vēl rūpīgā informācija, rakstot par bēgļiem,” piekrīt Juris Kaža.

„Informācijas atlasē nevajadzētu aizrauties ar sociāliem tīkliem, bet uzticēties respektabliem avotiem,” uzskata Antonēvičs.

"Redakcionālā politika portālā „Delfi” - galvenais kvalitāte un neitralitāte, tas arī attiecas uz ziņām par bēgļiem," norāda Lastovskis.

„Problēma ar portāliem, kas atvērti komentāriem: rodas divas pasaules, viena, ko veido profesionāļi, otrs – „trakomāja” komentāros,” analizē Kaža.