Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Saeimas deputāte Ilze Viņķele („Vienotība”) plāno līdz vasarai izstrādāt partnerattiecību reģistrācijas likumprojektu. Ja šo priekšlikumu Saeimā virzīt neizdosies, varētu piedāvāt nostiprināt kopdzīves konstatēšanas kritērijus, raidījumā Krustpunktā pauda Viņķele. Viņa arī uzsvēra, ka partnerattiecību reģistrācija nav laulības analogs, bet iespēja cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma reģistrēt attiecības un piedāvāta aizsardzības kopumu. 

Viņa uzsvēra, ka partnerattiecību reģistrācija nav laulības analogs, bet iespēja cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma reģistrēt attiecības un piedāvāta aizsardzības kopumu. Ja šim priekšlikumam būs pārāk liela pretestība, varētu piedāvāt noteikt kopdzīves regulējumu, kas noteiktu minimālos kritērijus, kurus tiesa varētu ņemt vērā, lemjot par kopdzīves fakta konstatāciju, un kas izslēgtu iespēju to katru reizi traktēt dažādi.

Pret  šo likumprojektu iebilda Nacionālās apvienības pārstāvis, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kurš prognozēja, ka pašreizējā sasaukuma Saeima Viņķeles iniciatīvas neatbalstīs. Viņaprāt, iespējams nepieciešami precizējumi un uzlabojumi, lai varētu konstatēt kopīgās mājsaimniecības pastāvēšanas faktu, bet viendzimuma pāru reģistrācija nebūtu pieņemama, jo laulības un ģimenes jēdzieni ir nostiprināti Satversmē un likumdošanā.

Skeptisks bija arī  Zaļo un zemnieku savienības deputāts Kārlis Seržants, kurš gan kategoriski neiebilda pret viendzimuma pāru attiecību reģistrāciju, taču sprieda, ka šādam regulējumam jābūt precīzam, lai „bagātiem gejiem” pēc tam neuzrastos viltus dzīvesbiedri, kas pretendētu uz mantojumu. Turklāt viņu uztrauc, ka nākamais solis būtu bērnu adopcija, ko viņš nepieļautu.

Savukārt opozīcijas partijas „Saskaņa” deputāts Boriss Cilēvičs atbalstīja Viņķeles argumentus, sakot, ka nav jāveido realitāte no ideoloģiskiem apsvērumiem, bet jāskatās, kāda ir reāla situācija.