No 20. līdz 28. janvārim Francijas pilsētā Biaricā norisinās 5. starptautiskais dokumentālā kino festivāls FIPADOC, kurā šogad kā fokusa teritorija izvēlētas Baltijas valstis un Somija. Latviju festivālā pārstāv gan filmas, gan producenti un citi kinoprofesionāļi.

Festivāla apmeklētāji var iepazīties ar režisoru Ievas Ozoliņas, Elitas Kļaviņas, Jāņa Ābeles un Jāzepa Podnieka filmām, vienā no žūrijām strādā producents Uldis Cekulis, bet Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītāja Zane Balčus vakar vadīja divu industrijas pasākumu sarunas.

Par to, kā klājies Latvijas filmām un kādi nākotnes plāni tu kalti, vaicājam Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītājai Zanei Balčus.

Festivāls FIPADOC kalendārajā gadā ir pirmais no Eiropas svarīgākajiem dokumentālā kino festivāliem, tas nedēļas garumā ietver aptuveni 180 filmu no 50 valstīm un piešķir 15 balvas, pulcina apmēram 30 000 skatītāju un vairāk nekā 1500 akreditēto viesu.

Šogad festivāla laikā tiks pievērsta īpaša uzmanība Baltijas valstu un Somijas dokumentālā kino nozares pārstāvjiem, integrējot gan filmas, gan profesionāļus dažādās festivāla norisēs. Īpašā programmā "Focus Baltic Countries" iekļautas desmit filmas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, Latviju programmā pārstāv trīs darbi – divas pilnmetrāžas filmas (režisores Ievas Ozoliņas "Mana māte valsts" un režisores Elitas Kļaviņas "Iļģuciema māsas") un viena īsfilma – režisora Jāņa Ābeles dokumentālā eseja "81 metrs". Savukārt Jauno talantu (studentu filmu) konkursā piedalās Jāzeps Podnieks ar filmu "Laiks ir prom". Visu filmu pārstāvji Biaricā klātienē satiksies ar skatītājiem savu filmu seansos.