Šogad aprit 40 gadi kopš notika pirmais "Gājiens uz Bolderāju" – viena no zināmākajām Latvijas avangarda mākslas akcijām, ko īstenoja "Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīcas" jeb NSRD mākslinieki Hardijs Lediņš un Juris Boiko, kā arī arhitekts Imanta Žodžika. Lai atzīmētu šo notikumu, interneta žurnāls "Capital R" rīko tiešraidi, kurā virtuāli būs iespējams vēlreiz mērot maršrutu no Imantas līdz Bolderājai. Sazināmies ar leģendārā gājiena liecinieci - Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktori Solvitu Kresi un virtuālā gājiena rosinātāju – pilsētvides pētnieku un interneta žurnāla “Capital R” redaktoru Mārtiņu Eņģeli.

"Mani pamudināja divi spēcīgi impulsi - viens no tiem balta skaudība, ka neesmu piedzimis pareizajā laikā  savā ziņā, lai šos gājienus pats piedzīvotu. Otrs impulss – pandēmija. Viss aizsākās virtuālām tūrēm, kad visi sēdējā mājās. Nolēmu turpināt stāstradi arī neesot klātbūtnē ar pilsētu, nolēmu nodoties tematiskām pastaigām. Viena no tām, ko esmu gribējis noiet ne tikai kā dalībnieks, bet arī kā daļa no pašas satura – Bolderājas pārgājiens," atklāj Mārtiņš Eņģelis.

Virtuālais Bolderājas gājiens notiks 14. jūnijā plkst. 20.20. "Tas ir ļoti simbolisks datums – šajā dienā 1981. gadā notika otrais Bolderājas gājiens un tas atrodas tieši pa vidu starp Hardija Lediņa dzimšanas un nāves dienu," norāda pasākuma rīkotāji.

Virtuālajai pastaigai varēs sekot tiešraidē "YouTube", iepriekš iegādājoties pieeju. Vairāk informācijas pasākuma Facebook lapā.

"Kad ieraudzīju ziņu, ka notiek virtuālais Bolderājas gājiens, es ļoti nopriecājos, jo manuprāt, Hardijs būtu darījis kaut ko līdzīgu, jo viņš bija tāds inovators un vienmēr apkārt uzķēra to, kas apkārt bija kaut kas jauns un neparasts. Arī visas jaunas tehnoloģijas viņu interesēja," vērtē leģendārā 80. gadu gājiena lieciniece - Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvitu Krese.

Krese uzskata, ka šis ir ļoti labs formāts pašreizējam brīdim, arī formāts, ko augstu būtu novērtējis arī viens no gājienu autoriem Hardijs Lediņš.