Ko pasaules kinematogrāfā saprotam ar jēdzienu “melnās identitātes”? Šodien „Kino Bize” ar komēdijas „Skaitām līdz trīs!” seansu uzsāk kino un pasākumu sēriju „Black Matters Laikmetīgās melnās balsis kino”, kas vienlaikus veltīta gan skatītāju iepazīstināšanai ar spilgtiem šī kino atzara darbiem, gan diskusijas rosināšanai par “melnuma” fenomenu kultūrvidē, tā saknēm un pielietojumu.

Sarunājas Dārta Ceriņa un Žuljens Kulibali.

Programmu martā iesāks 2021. gada filma "Skaitām līdz trīs!" (On the Count of Three) – sirsnīga un nervus kutinoša melnā komēdija šī vārdu savienojuma abās nozīmēs. Džeroda Karmaikla debijas filma aplūko pēdējo dienu divu pašnāvniecisku draugu dzīvēs – sociālās realitātes un pašizpausmes grūtības filmā savijas kā cilpā, kurai cauri tomēr spīd dzīvesprieks un dzīvotgribas apliecinājums.

Aprīlī vietējiem skatītājiem tiks piedāvāta ASV režisores Martinas Simsas aszobainā mākslas pasaules kritika komēdijā "Afroizmisums" (African Desperate).

Savukārt maijā programmu noslēgs Roterdamas kinofestivālā atzītais afrofutūrisma mūzikls "Neptūna sarma" (Neptune Frost), kas atšifrē sakarības un nesakarības mūsdienu tehnoloģijām tik nepieciešamajās kobalta raktuvēs.