Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”. Tā tapusi, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju simto gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo gadadienu sarakstā. Līdz ar instalāciju – skolas soliem, kādi bija raksturīgi gadsimta sākuma izglītības iestādēs – atklāta arī grāmata, kurā stāstīts par nozīmīgākajiem sasniegumiem un personībām kultūrā un zinātnē.

Latvijas Universitāte, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Mākslas akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Nacionālās bibliotēka, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Nacionālā opera un balets – šīs kultūras un zinātnes institūcijas šogad svin savu simtgadi. Lai akcentētu gan personības, gan norises, kas saistītas ar šiem kultūras pīlāriem, radošā komanda izveidojusi gan interaktīvu instalāciju, gan „Latvijas kultūras ābeci” – ar abiem veikumiem šobrīd iespējams iepazīsties Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra dabas mājā.

"Kultūras ābece" iedalīta septiņos fenomenos, katru pielāgojot konkrētajai institūcijai. Kā uzsver ābeces autori, Nacionālais arhīvs sargā mūsu atmiņu, Mūzikas akadēmija veido mūsu dvēseli, Nacionālais teātris rāda mūsu garu, Mākslas akadēmija atraisa iztēli, Opera un balets atklāj jūtas, Universitāte izaicina prātu, savukārt Nacionālā bibliotēka krāj zināšanas.

Personību loks, par kurām stāstīts ābecē – pietiekami plašs. No Aigara Bikšes līdz Vilhelmam Purvītim, no Ināras Sluckas līdz Elīnai Garančai.

„Latvijas kultūras ābece” būs lasāma septiņās iepriekš pieminētajās institūcijās, kā arī Latvijas reģionu kultūras centros. Tiek domāts arī par izdevuma digitālo versiju.