Mēs meklējām Imantu Ziedoni viņa grāmatās kopā ar aktieri Kasparu Znotiņu, kurš radījis savu Dzejnieku iestudējumā "Ziedonis un Visums". Mūsu pieturas punkti un sarunu biedri – Imanta jaunākā māsa Anita Bumbure Ragaciemā un publicists Arnis Šablovskis Tukumā.

Mums todien prātā bija pieturas punkti un pilna mašīna ar Ziedoņa grāmatām. Visi Rakstu sējumi. Arī "Trioletas", "Epifānijas", "Pasāžas", kas tapušas kopā ar Kurtu Fridrihsonu. Vēl "Nenoteiktā bija" kopā ar Noru Ikstenu un sarunas  ar Māru Zālīti. Un viss, ko Kaspars Znotiņš bija domājis un pieredzējis izrādes "Ziedonis un Visums" tapšanas laikā.

Un vēl jau arī tas, kas mums bijis Ziedonis skolā un sarunās. Mēs meklējām Ziedoni pirms Ziedoņa, arī to, kuram galvā bija tādas ietilpīgas vīzijas. Piemēram – "Škūnis".

Šodien, 3. maijā, – Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas diena.

Mums todien prātā bija pieturas punkti un sarunu biedri - Imanta jaunākā māsa Anita Bumbure Ragaciemā un publicists Arnis Šablovskis Tukumā. Bet tad viss notika ne pēc mūsu plāna, bet pēc kāda cita plāna. Kad atbraucām Rīgā, Kaspars Znotiņš steidzās uz izrādi, bet mums visiem palika kāda pēcsajūta, ka vajadzēja vēl to un to, un to pajautāt, vēl izlasīt un to vēl izrunāt. Tā tapa saruna Radio studijā. Tāds "Post Scriptum".

Atgriežamies pie pieturas punktiem – Imanta Ziedoņa dzimtais Ragaciems. Mājas „Birutas”. Ragaciema kapi, kur tādā kalniņā tagad guļ Imants Ziedonis un Ausma Kantāne. Tajos kapos arī Imanta vecāki un otra māsa.

Ragaciemā Imants ar saviem dagiem stādījis pūpolus, nu jau sen, bet mums tos vajag redzēt. Māsa Anita Bumbure mūs sagaida un Kasparam Znotiņam saka: Re, brālis arī atbraucis!

Atvadāmies no Ragaciema un pamājam sveicienus Imantam un Ausmai Ragaciema kapos, un braucam uz Tukumu. Imantam arī patika  atbraukt uz Tukumu, jo te viņš bija savējais, te bija vēl skolotājas un skolas biedri, te viņš varēja būt Imants vēl pirms Ziedoņa. Imanta 77. dzimšanas dienā Mālkalnā iestādīja 77 ķiršus. Mums jāiet apskatīties, kā tie aug. Izrādās paši [Latvijas Radio] ar esam klāt bijuši un stādījuši.

Apsēžamies Tukuma centrā, Katrīnas laukumā, kur uz kāda nama sienas slavenais Imnata Dzejolis par Tukumu, esam kopā ar Arni Šablovski, kurš mums saka: ķirši vēl neziedot, esot gudrāki par mums.

Visu izrunāt nevar. Citai reizei vēl paliks jautājumi par dzejnieku un varu, par ticības paradoksiem un trejādībām, par spītīgo Ziedoni, par viņa vecākiem un vecvecākiem, par Ausmu, kas ienāca Imanta dzīvē kā balta gaisma.

Paliks stāsti par viņa visādajām jubilejām, kas nu katrā noticis, uzvests, plānots vai radījis jaunu iedvesmu. Paliks stāsti par to, kā viņi gājuši dižkokus glābt, kā viņš spējis aizraut cilvēkus, bet tālāk teicis, nu, viņiem jāiet pašiem. Mēs paspējām tik ieraudzīt pūpolus Ragaciema kāpās.

Bet ķirši vēl neziedēja todien. Mēs atgriezāmies Rīgā un satikāmies no jauna Radio studijā. Mums todien bija jautājumi galvā un pilna soma ar grāmatām.