No 23. februāra līdz 20. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” būs skatāma Latvijas simtgadei veltītā laikmetīgās mākslas izstādē “Nākotnes valsts”.

„Izstādē daudzi darbi saka – dzīvo tagad, koncentrējies tagadnē, pievērsies tam, ko dari tagad, jo katru minūti šodien, arī tagad ar katru vārdu kaut ko veidojam,” raidījumā Kultūras Rondo atzīst izstādes „Nākotnes valsts” kuratore Elita Ansone.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir uzaicinājis divdesmit divus konceptuālās mākslas jomā strādājošus autorus būt par nākotnes vizionāriem – iztēloties, fantazēt, sapņot un radīt jaunus mākslas darbus par nākotni. Izstādes ideja balstās kuratores ideālistiskā ticībā, ka nākotnes tēls, ko mēs veidojam savā prātā, palīdzēs tieši tādai nākotnei rasties.

No miglas iznirst kuģis. No kurienes tas peld un kurp dodas? Šādu jautājumu rosina izstādes “Nākotnes valsts” vizuālās identitātes tēls. Atbildēt uz šo jautājumu ir tikpat grūti, kā pateikt, kāda ir dzīves jēga. Kādu Latviju un pasauli redz Latvijas mākslinieki? Vai Latvijai 21. gadsimta otrās dekādes beigās ir nākotnes vīzija?

“Lielā” nākotne, kad domājam par Latviju vai pasauli, ir samērā miglaina un nezināma – kā mistisks kuģis, kas ierodas pie mums nezin no kurienes, bet izrādās, ka visu šo laiku esam braukuši tieši ar šo pašu kuģi un iebraukuši nākotnē taisnā ceļā no pagātnes - tā varētu raksturot Kriša Salmaņa radīto izstādes Nākotnes valsts vizuālo identitāti.