Dzīvi Kultūras Rondo šodien nosaka Baiba Broka, Vilis Daudziņš un Jaunais Rīgas teātris. Teātrī top izrāde „Dublinieši Miera ielā”, kurai iekšējā pirmizrāde paredzēta 31. martā.

Par topošo izrādi, kuru iestudē Pēteris Krilovs, aizrautīgi stāsta Baiba Broka. Viņa atzīst, ka darbs ir pašvērtīgs, bagātinošs šajā brīdī, kad tikai vēl strādā un domā par sevi kā aktieriem, par aktieriem teātrī.

Bet Vilis Daudziņš ir viens no pedagogiem topošajiem JRT aktieriem. Nupat pabeigts darbs pie "Jaunajiem latviešu stāstiem", kas varētu izvērsties par viņu diplomdarba izrādi. Aktieris atzīst, ka strādājot ar jaunajiem, pēta arī pats sevi, kā spēj formulēt uzdevumu jaunam cilvēkam un kā viņš to saprot.

"Man liekas, ka viss šis laiks ir par to, kā spēt savākties, atrast orientierus, kad visa ikdienas dzīvē, ierastā aktiera klātbūtne teātrī nav iespējama. Kā sevi saglabāt un kā saglabāt saikni ar ārpasauli un skatītājiem tik drastiskos apstākļos, kad ir atņemts faktiski viss, ar ko esmu savu apzināto dzīvi dzīvojusi - ar izrādēm, mēģinājumiem. Labs brīdis kā trenēt sevi, kā vēl pasaulē var pastāvēt," šo laiku raksturo Baiba Broka.

Bet Latvijas Teātra darbinieku savienības Teātra dienas Izcilības balvas viens no laureātiem ir JRT aktieris Ģirts Krūmiņš.

Baiba Broka atzīst, ka ir neprātīgi priecīga par atzinību kolēģim.

"Redzot to rūpību, kā viņš slēdz vaļā lomas, tas ir jānovērtē un nekad nebūs Ģirtam par daudz balvu," uzskata Baiba Broka.

Bet Vilis Daudziņš piebilst, ka Ģirts ir teātra aristokrāts, līdzīgi kā savulaik bijis Valentīns Skulme.