Kā dažādus digitālos kultūras datus var izmantot sabiedrība, kā darbosies digitālā koprades platforma Iesaisties.lv, Kultūras Rondo studijā stāsta Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki Sanita Reinsone un Aigars Lielbārdis.

“Atvērtā kultūras mantojuma piedāvājums ir samērā jauns, uz to tiecas visi arhīvi šodien, kas grib būt lietderīgi un pastāvēt. Tas ir veids, ka komunicēt ar sabiedrību. Šajā ziņā esam diezgan novatoriski,” skaidro Aigars Lielbārdis.

Viņš norāda, ka nezina līdzvērtīgu platformu Eiropā, Latvija šajā ziņā ir piemērs citiem.

“Ir digitālie arhīvi, tie ir statiski pētāmi, mēs rūpējamies, lai cilvēki nāktu kaut ko darīt, radoši iesaistītos, dalītos ar savu pieredzi un zināšanām, piemēram par svētku svinēšanu,” skaidro LU LFMI pētniece Sanita Reinsone.

Līdz šim LU LFMI piedāvāja iepazīt digitālo arhīvu garamatas.lv, projekts iesaisties.lv ir kā turpinājums.

"Tas ir turpinājums būt atvērtākiem un vienkāršākā veidā parādīt, kā katrs var iepazīt kultūras mantojumu, pielikt roku, ja ir vēlme," norāda Reinsone. “Šis ir vienkāršāks veids, kā visu celt ārā un, piedāvājot dažādus špikerus, izraudzīties veidu, kā katrs pats labāk gribētu darboties un ar kādiem materiāliem strādāt.”

Jaunā platformas iesaisties.lv dizainu veidojis mākslinieks Krišs Salmanis.