"Lūdzu, saglabājiet biļetes. Sekojiet līdzi tā teātra mājaslapai, kurš uzņēmies saistības. Sekojiet līdzi Kultūras ministrijas mājaslapai, sociāliem tīkliem," raidījumā Kultūras Rondo aicina Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.

Komunikācija ar skatītājiem, pārceļot un atceļot izrādes noteikto ierobežojumu dēļ, teātriem ir sarežģīts process un būs arī ļoti garš.

"Tas būs nenormāli garš saraksts ar izrādēm, kura uz kādu datumu, kāda secība, vājprātīgs darbs, ko mēģinām salikt kopā," atzīst Vimba.

Nacionālajā teātrī līdz Jāņiem bija iecerētas ap 200 izrādes, tās ir jāpārplāno.

"Vienu daļu izrāžu piedāvāsim “atspēlēt”, piedāvāsim datumus, kuros cilvēks var aiziet sev izdevīgā datuma. Ja tas nebūs iespējams, runāsim par naudas atdošanu. Par vienu daļu izrādēm atdosim naudu no pašu ietaupījumiem,tā samazinām jaunu iestudējumu iespējas nākamajā sezonā. Vienu daļu izrāžu mēģināsim iepludināt, mēģināsim tirgot, lai savāktu atpakaļ," norāda Vimba.

Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena norāda, ka situāciju sarežģī tas, ka "nevaram atdot izrādi 1:1, jo ir jāievēro ierobežojumi. Līdz ar to Valmieras teātrī Lielajā zālē 400 vietās var ielikt tikai 52 cilvēkus, līdz ar to tā izrāde, kas jāatdot, jāspēlē astoņas reizes. 

"Ja varētu 1:1 atdot, problēmu nebūtu," uzskata Ašeradena.

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta piedāvājuma 4. jūnijā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lēma piešķirt 10,6 miljonus eiro, lai stabilizētu finanšu situāciju valsts teātros un koncertorganizācijās, KM muzejos, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA), kā arī izveidotu radošo personu nodarbinātības programmu. 

5 980 320 eiro no šīs summas piešķirti Kultūras ministrijas pārziņā esošiem teātriem un koncertorganizācijām.