Ar devīzi “Ja tev ģerbonī sudraba cietoksnis” ar šodienu un līdz 5. jūnijam Daugavpili noritēs 747. dzimšanas dienas svinību pasākumi. Pēc divu gadu pārtraukuma pilsētas ielas, laukumus, parkus un skvērus piepildīs mūzika, dziesmas un dejas. Bet galvenais šo svētku akcents tiek likts uz Daugavpils cietoksni.

1275. gads ir Daugavpils jeb kā to dēvēja toreiz - Dinaburgas, dzimšanas gads. Šogad aprit ne jubilejas, bet skaists un pēc divu gadu pārtraukuma atkal plaši svinams pilsētas dzimšanas dienas notikums. Bet svinams, kā stāsta Daugavpils kultūras pils vadītājas vietnieks un svētku tehniskais direktors Harijs Vucins, nedaudz jaunā veidolā.

“Pilsēta sagaida svētkus kā vienmēr, tikai šoreiz var būt ir nedaudz cits formāts, bet svētki vienalga ir, un vienalga tie notiek trīs dienas. Daugavpils jau neko nemāk taisīt mazu, Daugavpils vienmēr taisa visu lieli un ar vērienu. Principiālā atšķirība ir tāda, ka nav vienotās skatuves Vienības laukumā un nav krievu zvaigžņu. Daudzi saka, ka tie vairs nav svētki, ka nav salūts un nav lielās skatuves Vienības laukumā, bet toties mums ir Gaisa balonu festivāls, mums ir skatuve Rotko centra pagalmā, un viss pārējās ir tieši tāpat, un trīs dienas mēs vienalga svinēsim,” atklāj Harijs Vucins.

Šī gada Daugavpils pilsētas svētki nāk ar jaunu vēstījumu. Par primāro svinību notikuma vietu kļūs Daugavpils vēsturiskais objekts - Daugavpils cietoksnis. Par to liecina pats šo svētku moto: “Ja tev ģerbonī sudraba cietoksnis”. Un tas nav izraudzīts nejauši, atklāj pilsētas svētku režisors jeb kā pats sevi dēvē - svētu salicējs, Jānis Butkevičs.