Annas Brigaderes pasaku luga "Sprīdītis" Daugavpils teātrī pie skatītājiem nāk jaunās skaņās un ietērpā, un ar latgalisku nosaukumu - "Spreideits". Šī pasaku luga par to, ka nekur nav tik labi kā mājās, uz teātra skatuves latgaliski izskanēs pirmo reizi.

„Annas Brigaderes radītā Sprīdīša laimes meklējumi ir labi zināmi gan lielajiem, gan mazajiem, savukārt jaunais skanējums ietērps tos latgaliešiem raksturīgā sirds siltumā un dzīvespriekā”, par izrādi saka tās veidotāji.

Māri Korsieti Daugavpils teātrī var droši dēvēt par bērnu izrāžu veidotāju, arī "Sprīdītis" jeb latgaliski "Spreideits" top viņa režijā, un tā būs pirmā izrāde bērniem latgaliski. Izvēle par labu tieši "Sprīdītis" Mārim Korsietim nav bijusi nejauša.

Jau zinot, ka izrādei bērniem jābūt pilnīgi un vienīgi latgaliski, tieši "Sprīdītis" ir labākais, ko varēja iestudēt, pārliecināts Māris Korsiets.

Iestudējums latgaliski ir izaicinājums teātrim, kurā ne visiem aktieriem latgaliešu ir dzimtā valoda, tostarp Sīkstuļa lomas atveidotājam liepājniekam Marģeram Eglinskim.

Vēl lielāki izaicinājumi šajā iestudējumā galvenās - Sprīdīša lomas atveidotājai Zandai Mankopai, jo uz skatuves jāpārtop par puiku - Spreideiti.

Izrāde "Spreideits", kas domāta bērniem un viņu vecākiem, noteikti liks aizdomāties, jo tēma par to, ka nekur nav tik labi kā mājās, savu aktualitāti nav zaudējusi, saka režisors Maris Korsiets.

"Spreideiti" latgaliskāku un jestrāku darīs mūzika, ko speciali šim iestudējumam rakstīja grupas Laimas muzikanti vadītājs Arturs Uškāns, sava loma arī scenogrāfijai un kostīmiem. Kostīmus radīja Egils Viļumovs.

Laimīgās zemes meklējumos, Sprīdītis dodas plašajā pasaulē, sastop un cīnās ar dažādiem ļaundariem, arī Lutausi, ko atveido Ritvars Gailums.