Pilnā sparā jaunajai sezonai gatavojas arī Daugavpils teātris. Oktobrī pirmizrāžu sarakstu atklās režisora Georgija Surkova iestudējums „Latviešu šausmu stāsti”. Pandēmija gan varētu atkal ieviest korekcijas, taču plānu Daugavpils teātra sezonai ir daudz.

“Skatītājiem vilties neliksim,” pārliecinoši un dzīvespriecīgi saka no mēģinājuma zāles iznākusī Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina.

“Man patīk, ka mūsu teātris vienmēr kaut ko meklē un katru reizi piedāvā kaut ko jaunu. Arī šogad. Šoreiz tie būs šausmu stāsti, mēs tādi eksperimentētāji, un man prieks, ka Oļegs [Šapošņikovs] mums ļauj visiem eksperimentēt un radīt kaut ko neparastu. Principā literatūrā to reti piemin, un padomju laikā vispār nevarēja būt tāda literatūra.

Man pašai bija pārsteigums, ka latviešiem šausmas asociējas ar miglu un vēju. Mums nav nedz čūsku, nedz zirnekļu, bet mums ir vējš un migla,” saka aktrise.

Uz fantastiskām sajūtām teātrī šajā sezonā aicinās ne viens vien iestudējums – intriģējoši saka Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs:

“Pārsteiguma elementus varam atrast, ja runājam par Gunāra Priedes lugas „Zilā” iestudējumu krievu valodā Ivara Lūša režijā. Šis būs pirmais gadījums, vismaz pēdējo 10 gadu laikā Daugavpils teātrī, kad mēs latviešu klasiku, latviešu dramaturģiju iestudējam latviešu valodā. Man prieks, ka šī ļoti nopietnā, dziļā, gudrā lugā nonāks līdz mums.”

Vēl viena gudrības pilna izrāde šajā sezonā nonāks arī pie mazajiem skatītājiem un latgaļu mēlē.

“Šis būs gadījums, kad labi pazīstamā pasakā varoņi runās latgaliski, to piedāvās režisors Māris Korsietis.”

Valodu spēles vai saspēles ir šīs jaunās sezonas Daugavpils teātra viena no intrigām, sarunu turpina Oļegs Šapošņikovs, šoreiz piedāvājot un uzdrošinoties iestudēt angļu klasiķa Viljama Šekspīra vienu no darbiem – Makbetu – un oriģinālvalodā.

Taču radošums neizpaliek bez pragmātisma. Daugavpils teātra vadītājs pieļauj, ka pandēmija arī šajā sezonā varētu ieviest korekcijas.

Taču uz pirmo izrādi Daugavpils teātris aicina 1. oktobrī, un tie būs tieši - „Latviešu šausmu stāsti”.