ASV bijušais viceprezidents un ticamākais Demokrātu partijas kandidāts gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Džo Baidens par savu viceprezidenta amata kandidāti izvēlējies senatori Kamalu Harisu. Bijusī Kalifornijas štata ģenerālprokurore un tagad senatore Harisa pēdējā laikā aktīvi iestājusies par melnādaino amerikāņu tiesību aizstāvību, jo arī pati ir imigrantu bērns. Daži komentētāji viņu jau sauc par demokrātu nākamo līderi. Taču pirms tam Baidenam un Harisai vēl jāuzvar pašreizējais prezidents Donalds Tramps, kurš novembrī centīsies panākt savu pārvēlēšanu uz otro pilnvaru termiņu.

Jūlija vidū ASV Viskonsinas štata Milvokī pilsētā bija jānotiek ASV Demokrātu Partijas nacionālajam konventam. Šis pasākums ir nozīmīgs ar to, ka tajā oficiāli tiek apstiprināts partijas kandidāts gaidāmajām Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām. Taču jūlija konvents koronavīrusa epidēmijas dēļ ir pārcelts uz nākamās nedēļas pirmo pusi, turklāt arī visa intriga par demokrātu prezidenta amata kandidātu jau sen kā ir zudusi. Bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena apstiprināšana šajā amatā ir vairs tikai formalitāte.

Taču jau vairākus mēnešus saglabājās kāda cita intriga. Proti, ko Džo Baidens izvēlēsies par savu viceprezidenta amata kandidātu. Jau kādu laiku Baidens neslēpa, ka tā būs sieviete. Līdz ar to bija jautājums – kura? Par vienu no reālākajām pretendentēm sākotnēji tika minēta viena no prezidenta amata kandidātēm Elizabete Vorena, taču pēc afroamerikāņu tiesību jautājuma aktualizēšanās kļuva skaidrs, ka kandidāte, visticamāk būs citas ādas krāsas sieviete. Starp pretendentēm tika minēta bijusī ASV Valsts sekretāre Sūzana Raisa, kā arī vēl viena prezidenta amata kandidāte Kamala Harisa. Priekšvēlēšanu cīņas sākumposmā viņa pat atradās starp vadošajiem pretendentiem uz demokrātu nomināciju, taču decembrī no turpmākās kampaņas izstājās. Jūnijā pēc plašajiem protestiem pret policijas vardarbību un par melnādaino amerikāņu tiesībām, senatore Kamala Harisa kā bijusī Kalifornijas štata ģenerālprokurore atkal nonāca uzmanības centrā.

Iespējams, ka tieši šis aspekts ir pamudinājis Džo Baidenu par savu viceprezidenta amata kandidāti izvēlēties tieši Kamalu Harisu. Par savu lēmumu Baidens paziņojis tviterī, nosaucot Harisu par bezbailīgu cīnītāju.

Daudziem šī izvēle ir likusies dīvaina, ņemot vērā to, ka vēl pagājušā gada vasarā demokrātu partijas prezidenta amata kandidātu debatēs Kamala Harisa visai nesaudzīgi vērsās pret Baidenu par viņa savulaik paustajām idejām tieši rasisma jautājumos.  Pēc izstāšanās no priekšvēlēšanu cīņas Kamala Harisa visai drīz arī aicināja savus atbalstītājus turpmāk atbalstīt tieši Džo Baidena kandidatūru un abi ne reizi vien piedalījās kopīgos kampaņas pasākumos. Kā norāda raidsabiedrības ABC komentētājs Džordžs Stefanopuls, par spīti attiecību normalizācijai Baidenu, visticamāk, ļoti ilgi ir mākušas šaubas. Taču šis lēmums jebkurā gadījumā ir vēsturisks, tostarp visas Demokrātu partijas nākotnei.