Sociālās platformas kā "Facebook" un citas netiek galā ar dezinformācijas izplatību Covid-19 izplatības laikā. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvis informācijas telpas drošības jautājumos Viktors Makarovs.
Šodien, 15. decembrī, Saeimā Krimināltiesību jomas deputāti spriedīs par atbildību saistībā ar publiskiem aicinājumiem nepildīt likuma prasības, kas tāpat kā atbildība par dezinformācijas izplatīšanu, pēdējā laikā ir ļoti aktuāls jautājums.
Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis informācijas telpas drošības jautājumos Viktors Makarovs norādīja, ka Latvija pirms sešiem gadiem bija no pirmajām valstīm, kas par šo problēmu sāka runāt.
Dezinformācija ir globāla problēma, ar to cīnās ļoti dažādi. Pēc Makarova domām mēģinājumi ierobežot vārda brīvību nav labākā prakse. Demokrātiskā valstī, kāda ir Latvija, tiek stiprināta medijpratība, notiek mediju monitorings un veikti citi pasākumi.
ĀM pārstāvis uzsver, ka jāapzinās, ka dezinformācija ir daudzu valstu ierocis. Tad, kad šāda nepatiesa informācija nonāk līdz iedzīvotājiem, tad ir svarīga cilvēku kritiskā domāšana. Tāpat liela loma ir sociālajām platformām, kurām būtu jādara vairāk, lai neierobežojot vārda brīvību, izskaustu nepatiesās ziņas. Dezinformācija šajās platformās ir arī peļņas veids.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X