Šonedēļ Rīgu, Ķemerus un Kuldīgu sāks pārņemt starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Festivāls skatītājus pulcēs izrādēs skeitparkā, veikala galerijā, purva staignājā, ielās, kinoteātrī, Mežaparkā, muzejā, cirkā un citur, piedāvājot pašmāju un starptautisko mākslinieku jaundarbus un sadarbības. 

Festivāla ‘’Homo Novus’’ programmā būs skatāmas kopumā 20 dažādas izrādes netradicionālās spēles vietās. Vairākas dienas festivāla centrā būs iespējams piedzīvot Monreālas mākslinieku kolektīva (Pretty Much Everything Art) procesā balstītu performanci ar desmit vietējo mākslinieku piedalīšanos, kurus nedēļas garumā aicinās apsēsties ap vienu galdu un pašrocīgi pārrakstīt grāmatu – latviešu pirmās filozofes Mildas Palēvičas dienasgrāmatas.

Vairākas festivāla izrādes pieredzēt varēs arī cilvēki ar redzes un dzirdes traucējumiem. Mežaparka estrādes Kokaru zālē būs skatāms īru mākslinieču un Latvijas Nedzirdīgo savienības kolektīva muzikālais kopdarbs “Oda priekam”. Vēl par kādu arī neredzīgajai auditorijai pieejamu izrādi stāsta “Homo Novus” kuratore Santa Remere.

"Mums brauc brīnišķīgs itāļu deju kolektīvs "Dewey Dell", kas ir Romeo Kasteluči dēli un meitas, jauks ģimenes kolektīvs. Bet jaunā paaudze, kas strādā atšķirīgi no sava tēva, ir laikmetīgie dejotāji, kas dejo ar zīdu, tēlo vēju. Tehniski izcili mākslinieki. Bet viņi vēlas, lai viņu vizuāli krāšņais darbs būtu pieredzams arī tiem cilvēkiem, kas neredz. Tāpēc 30. augustā stundu pirms izrādes viņi piedāvā taktilo tūri.

Tā ir 20 minūšu pieredze cilvēkiem, kuri neredz. Viņi var šo izrādi aptaustīt, uzzināt par to mākslinieku klātbūtnē, nevis, ka kāds cits viņiem to noraksturo.

Savukārt tapšanas procesā izrādi prezentēs dramaturgs Jānis Balodis sadarbībā ar argentīniešu režisoru un mūziķi Noelu Kano un Jāņa deviņus gadus veco meitu Teodēziju. Kuldīgā ttikmēr apis kopienā balstīts projekts - režisora Jurģa Spulenieka audiostāstu pastaiga, kuru iedvesmojusi pašu kuldīdznieku stāsti par ačgārno pilsētas ielās. Bet režisors Reinis Boters vedīs trīs kilometrus garā pastaigā Ķengaragā. Viņš kopā ar dramaturģi Austru Litaunieci divus mēnešus pētījuši apkaimi, sarunājušies ar vietējiem iedzīvotājiem un aktīvistiem, kā rezultātā tapis neliels stāstu maršruts ar īpašām norādēm.

Festivāls noritēs no 29. augusta līdz 8. septembrim, un tā centrs šogad atradīsies Berga bazārā, bijušajā veikalā “Bergs”, Marijas ielā 11, kur norisināsies arī daudzi bezmaksas notikumi.