Pirms gada februārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā bija paredzēts rādīt porcelāna izstādi, ko pēdējā brīdī tomēr atcēla. Šis notikums izraisīja konfliktu starp pašvaldības pārraudzīto kultūras iestādi un muzeja komandu, kas atbalsojās visā Latvijā un raisīja diskusijas par muzeju autonomiju.Ideja izstādīt porcelānu no sankcijām pakļautā Krievijas miljardiera Pjotra Avena krājumiem bija radusies pašvaldības vadītājam Egīlam Helmanim no Nacionālās apvienības, kurš joprojām ir mēra amatā.

Dumpīgā muzeja komanda gan ir aizgājusi gandrīz pilnībā. Skaidrojam, kā šobrīd strādā Ogres muzejs.

Ienākot pa Ogres muzeja durvīm, apmeklētāju pārsteidz negaidīts skats – kāda darbiniece ar lejkanniņu aplej mazas priedītes, kas galvenās izstāžu zāles vidū aug ar brūnganu meža zemi piepildītā kastē. Tā ir Elīna Cērpa, pazīstama laikmetīgā teātra režisore, kuras izrādes bijušas skatāmas Jaunajā Rīgas teātrī, Ģertrūdes ielas teātrī un Valmieras teātrī. 15 gadus nodzīvojusi Nīderlandē, beigusi Amsterdamas Mākslas Universitātes maģistrantūru, īstenojusi iestudējumus arī citviet Eiropā. Uzvara konkursā uz Ogres muzeja attīstības direktores posteni bijis pamats, lai atgrieztos Latvijā, viņa stāsta. Pašmāju teātra vide šādu iespēju neesot piedāvājusi.

Pretī iznāk arī vīrietis uzvalkā – Ritvars Jansons, bijušais Nacionālās apvienības deputāts, kurš arī 2022. gadā kandidēja 14.Saeimas vēlēšanās tomēr netika ievēlēts. Kādreizējais Okupācijas muzeja vēsturnieks tagad ir Ogres muzeja zinātniskā darba vadītājs, atgriezies profesijā pēc astoņiem politikā pavadītiem gadiem.

Abi sākuši darbu pagājušā gada 1. novembrī. Septembrī muzeja direktores krēslā sēdās Ogres novada pašvaldības bāriņtiesas locekle un eksotisko deju centra "Alegria" direktore Ilze Zariņa – vienīgā kandidāte, kura pieteicās Ogres muzeja vadītāja amata konkursā. Viņa nepiedalās sarunā.

26.janvārī atklātā izstāde „Apsolītā zeme” ir viena no pirmajām, kas Ogres muzejā īstenota jaunās komandas darba laikā.