Ukraiņu ārsts, kas strādā ar latviešu alkoholiķiem – tāds ir Serhijs Lozonjuks, psihiatrs Jelgavā, slimnīcā „Ģinermuiža”. Par to, kā karš iespaido alkohola patēriņu, kādas ir atšķirības starp pacientiem Ukrainā un Latvijā un cik viegli vai grūti sajukt prātā alkohola ietekmē – saruna ar ārstu.

Ar psihiatru Serhiju Lozonjuku iepazinos ļoti nejauši, personīgā situācijā. Lauku kaimiņš, 70 gadus vecs vīrietis, pēc tuvinieka zaudējuma ieslīga ilgā un smagā plostā, kas, diemžēl, noslēdzās ar alkohola delīriju un nonākšanu mediķu uzraudzībā. Serhijs, ārsts no Ukrainas, spēja iejūtīgi paskaidrot, ar ko jārēķinās, apmeklējot šādu cilvēku slimnīcā, kā un vai vispār viņam var palīdzēt.

Lozonjukam rit jau 45. darba gads medicīnā. Uz Latviju viņš atbraucis kara sākumā, jo šeit jau kopš 2015.gada dzīvo un starptautiskā uzņēmumā strādā dēls. Ukrainā mediķa karjeru veidojis Rivnes apgabalā, pēdējā darba vieta – Dubno psihosociālās rehabilitācijas dispansers. Bet tagad viņš sniedz palīdzību slimnīcā „Ģintermuiža”.