Ceturtdien, 6. jūnijā, mākslas stacijā “Dubulti” atklāj Barbaras Gailes personālizstādi «AQUA. ŪDENS”. Tā ir vienīgā profesionālā izstāžu zāle Eiropā, kas mājo funkcionējošā dzelzceļa stacijā, turklāt atrodas starp divām ūdenstilpnēm – Lielupi un Baltijas jūru. Māksliniece šajā vietā runās par ūdens dabu.

Dubultu stacijas peronam pieslīd jaunais "ViVi" vilciens, kura skaņa esot daudz melodiskāka nekā vecajam. Rosība pie dzelzceļa biļešu kasēm norimst. Māksliniece Barbara Gaile, kas turpat līdzās iekārto izstādi, ieiet telpā starp darbiem, viņas dziļi tumši zilā blūze saspēlējas ar dažādu toņu zilo, zilganzaļo, zilpelēko akrila gleznās. Aiz lielajiem, stiklotajiem logiem Lielupe lietū saplūst ar debesīm, krāsu un vietas maģija ir patiešām valdzinoša.

Man likās ļoti simpātiska ideja, ko Marks Rotko bija izteicis, ka katrā stacijā vajadzētu nelielu kapelu. Vai tai ir jābūt reliģijas pielūgsmes vietai, vai vietai, kur cilvēki var padomāt, būt ar sevi, vai būt kā brīdī mierā. Šobrīd stacija – tā tiešām varētu būt vieta, kur izlikt darbus, ko cilvēki var ieiet apskatīties, uzdot sev jautājumus. Man likās interesanti, ka ar to ir iespēja strādāt.

Par izstādes sarīkošanu Dubultu stacijā iekārtotajā galerijā Barbara Gaile, kas ar vīru, psihoanalītiķi Jāni Gaili jau kopš 90.gadu beigām dzīvo Parīzē, kuratorei Ingai Šteimanei pirms trim gadiem apjautājusies pati. Viņa tikko bija pielikusi punktu otrajai personālizstādei Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – “Krāsas”, pētījusi krāsu vēsturi, to nozīmi dažādās kultūrās. Uz 2021.gada izstādes ielūguma lika zilo – krāsu, ar kuru pašai esot ļoti personiskas attiecības, un arī „AQUA. ŪDENS” ielūgums ir zils. Taču zilā šajā izstādē nedominē, un arī tehniskie rīki nav vieni un tie paši.