Ar septiņpadsmit starptautisku mākslinieku izstādi „In bloom” – „Ziedonī” – piecu gadu jubileju svin Tallinas „Fotografiska”. Pamestā fabrikas ēkā ierīkots laikmetīgs fotogrāfijas, mākslas un kultūras muzejs, kam radniecīgi ir Stokholmā, Ņujorkā, Berlīnē un Šanhajā. Kā igauņi uzdrošinājās to atvērt pirmie pēc zviedriem un kādas novatoriskas lietas vēl saistās ar kaimiņvalsts „Fotografiska”?

Bijušā rūpnīcu rajona „Telliskivi” radošajā kvartālā muzejs „Fotografiska” atrodas bohēmisku kafejnīcu, restorānu un mākslas galeriju ielenkumā. Vairākās modernās izstāžu zālēs „Fotografiska” ievelk skatītājus fotojomas aktualitātēs pasaulē un izrāda vērtīgāko žanra klasikā. Kafetērijā var pasēdēt ar klēpjdatoru un paēst vieglas pusdienas. Muzeja veikaliņš piedāvā interesantus suvenīrus un fotoalbumus. Tā Tallinas „Fotografiska” seko 2010.gadā brāļu Bromanu Stokholmā dibinātā muzeja pēdās. Tāda paša koncepta muzeji ar fotogrāfiju cienītāju aprindās labi zināmo logo ir arī Ņujorkā, Berlīnē un Šanhajā. Tomēr tieši Igaunija bija pirmā pēc Zviedrijas, kur pirms pieciem gadiem izdevies atvērt „Fotografiska”.

Mārja Lorentsa (Maarja Loorents), „Fotografiska” dibinātāja Tallinā, joprojām atceras sajūsmu, kas viņu pārņēma pēc šī muzeja apmeklējuma Stokholmā, un kā viņa saņēmās doties pie tā izveidotājiem ar priekšlikumu paskatīties Igaunijas virzienā.