Tikuši vaļā no pandēmijas ēnas, deju kolektīvi beidzot uz pilnu kāju, ar pilnu elpu, jaudu un enerģiju atkal atsākuši koncertus un gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem.

„Tā ir milzīga atšķirība - dejot vienam ZOOMā vai ar divu metru attālumu vienam no otra, vai tomēr atkal visiem kopā kolektīvā uz skatuves,” tā pirms aizvadītās nedēļas nogalē Daugavpils Kultūras pilī notikušā latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerta “Lai rīb tautu istabiņa”, savās sajūtās dalās jauniešu deju ansambļu dalībnieki.

Ar kādām emocijām dejotāji kāpj uz skatuves, un kā rit gatavošanās Dziesmu un deju svētkiem?

Mēģinājumu pēc mēģinājuma, caur kļūmēm, slapjām mugurām un sviedru lāsēm uz pieries, līdz Daugavpils Vienības nama deju ansambļa “Laismeņa” dejotāji izdejo ceļu uz lielajiem Dziesmu un deju svētkiem un izbauda kopīgo mēģinājumu sajūtu pēc pandēmijas ierobežojumiem.

Kolektīvs ir enerģijas pilns, lai atkal kāptu uz skatuves, pārliecināti par saviem dejotajiem, pirms koncerta Daugavpils Kultūras pilī, saka Daugavpils Vienības nama deju ansambļa “Laismeņa” mākslinieciskā vadītāja Diāna Soldāne.

Arī dejotāji pauž prieku par atgriešanos uz skatuves.

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki kolektīviem ir tas kulminatīvais pasākums, uz ko tie tiecas, arī Daugavpils „Laismeņa”, kura nākamgad svinēs sava kolektīva pastāvēšanas 35 gadadienu. Deju repertuārs šajā reizē ir gan īpaši skaists, gan arī sarežģīts, stāsta Diāna Soldāne.