Tikai nepilns mēnesis palicis līdz brīdim, kad 4.jūlijā Kanādā, Toronto atklās Latviešu dziesmu un deju svētkus. Tie notiks jau 16.reizi, un tos kuplinās arī kori no Latvijas. Bet jau šodien, 11. jūnijā, plkst. 19 Torņakalna baznīcā Rīgā, kur mīt Lutera draudze un arī tās koris, gana plašs kopkoris aicina noklausīties „iesildīšanās” koncertu "Ceļā uz svētkiem".

Gatavojoties Toronto Dziesmusvētku ieskaņu koncertam, pie instrumenta piesēdusies Rīgas Torņakalna baznīcas ērģelniece Ingūna Grīnberga. Rīgas Lutera draudzes kora diriģents Matīss Tučs skaidro, ka garīgās mūzikas koncerts Kanādas latviešu dziesmu un deju svētkos ir obligāta sastāvdaļa – šāda tradīcija pirms Pirmā pasaules kara bija arī Latvijā, bet izplēnēja padomju gados. Viņa koris ir viens no tiem, kas brauks uz svētkiem Toronto, un Tučs ir viens no ieskaņu koncerta "Ceļā uz svētkiem" veidotājiem.

Lēmumu piedalīties Kanādas Dziesmusvētkos, lai arī tas nav lēts prieks, viņa dziedātāji pieņēma jau pirms gada, protams, arī laicīgi ķērās pie repertuāra spodrināšanas. Toronto svētku organizatori Juris Ķeniņš un Kaspars Reinis bijuši ļoti priecīgi par katru kori no Latvijas, kas lēmis mērot ceļu pāri okeānam.