Jau šobrīd, pēc valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" veiktās uzņēmēju aptaujas izriet, ka energoresursu cenu kāpums Latvijā būtiski ietekmē 68% uzņēmumu. Kamēr Latgalē būtisku izmaksu kāpumu izjutuši 100% no aptaujātajiem organizāciju pārstāvjiem. Runa ir tieši par tiem uzņēmumiem, kuru apgrozījums ir vismaz 2 miljoni eiro gadā. Bažas arī par gāzes piegādes nodrošinājumu, no kuras atkarīga daudzu lielo un ne tik lielo uzņēmumu ražošana.

Par problēmām enerģētikas sadārdzinājuma jomā vieni no pirmajiem Latgalē trauksmi sāka celt lielie uzņēmumi. Un tas notika šī gada sākumā, vēl pirms kara Ukrainā.

“Ja pērn janvārī gāzes cena par vienu megavatu bija 16 eiro, tad šajā gadā- jau vairāk nekā 100 eiro. Pieaugums ir gandrīz 7 reizes. Arī patēriņš mums liels, un tās apjomīgas un lielas summas.”

Šis ir citāts no intervijas ar Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas pārstāvi Natāliju Petrovu notika 22. februārī.

Neizpratnē par gāzes cenu celšanos jau pagājušajā gadā ir arī maizes ceptuves Ludzā “Ludzas maiznīca” vadītājs Jevgeņijs Lukašenoks, kura uzņēmums arī ir gāzes patērētājs.

Lai vai kā, cenu kāpums energoresursiem lika atsaukties uz uzņēmumu darbību. Valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" veiktajā uzņēmēju aptaujā uzrādījās, ka krasi augošās energoresursu cenas būtiski ietekmē lielāko daļu Latvijas uzņēmumu, kuru apgrozījums ir vismaz 2 miljoni eiro gadā. Un visvairāk to izjutuši tieši uzņēmumi Latgalē, atzīst "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.