Pirmdienā pēc iestudējuma "Baladīna" pirmizrādes Valmieras drāmas teātrī aktieris Mārtiņš Meiers paņēma savas dienasgrāmatas un atbrauca uz Radio studiju. Izrādās, viņš raksta dienasgrāmatas jau sen. Gan datorā, gan ar roku. Šoreiz viņš izvēlējies septiņas epizodes jeb septiņas dienas, septiņus vērojumus un septiņas sajūtas.

Šajā dienasgrāmatā tieši pirmdiena ir vienīgā diena, kas ir identificēta, jo tieši pirmdienā Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers ar savām dienasgrāmatām viesojās Latvijas Radio. Izraudzījies septiņas epizodes, ko lasīt, viņš saka – dienai nav nozīmes, svarīgi ir notikumi, ne datumi.

“Es dienasgrāmatu rakstu no agras bērnības, man ir daudz klades rokrakstā. Pēdējā laikā rakstu datorā. Ne tikai rakstu, biju pasācis audio un video materiālā ierakstīt. Katrs medijs atklāj par cilvēku citas nianses. Rokrakstā rakstot, es ļoti labi redzu, kāds man bijis garastāvoklis, vai esmu bijis satraukts, uzvilkts, tas iedod papildus kontekstu rakstītajām. Savukārt datorā rakstot, teikumi veidojas savādāki - konkrētāki, biezāki. Tur var vairāk kārtot,” atklāj aktieris.

“Dienasgrāmatas, ar roku rakstītās, ir emociju izvirdumi. Kā ūdens tek, tā ietek papīrā,” turpina Mārtiņš Meiers.

Parasti ieraksti dienasgrāmatā top naktī, reizēm arī dienā. Reizēm ar dažu dienu nobīdi, kad jau emocijas ir sakoncentrējušās un palicis tikai vērtīgākais.