Septiņas spilgtas oktobra dienas savā pierakstu kladē fiksējis baletdejotājs Antons Freimans. Viesizrādes Lietuvā, pirmizrāde baletā, topošais uzvedums „Abas malas”, vēlēšanas un pārdomas par zelta laikmetu, kurā dzīvojam tieši šodien.

„Esmu nedisciplinēts cilvēks, tāpēc nevarēju sevi piespiest septiņas dienas pēc kārtas kaut ko rakstīt,”  atklāj Antons Freimans.

Viņš skaidro, ka dejotāji parasti ir fiziski disciplinēti, bet emocionāli bieži viņiem ir haoss galvā, tas haoss arī izpaužas viņa pierakstu burtnīcā.

„Tur iekšā ir viss, ir dejas zīmējumi manam baletam, ir pārdomas, visas idejas pa dienu, kas ienāk galvā, rakstu te. Dienasgrāmata arī kā idejas ir izmētāta pa visu burtnīcu.

Vienu vakaru sapratu, ka to nevar sūtīt, pats nesaprotu, ko uzrakstīju, tad visu smuki pārrakstīju,” bilst Freimans.

Ikdienā dienasgrāmatai Freimanam nepietiek laika, jo strādā divus darbus – ir solists Latvijas Nacionālajā baletā un repetitors tautas deju ansamblī „Daiļrade”, kā arī veido viencēlienu, kura pirmizrāde būs nākamā gada pavasarī. Viņš arī nav īsti pārliecināts, ka dienasgrāmatu ir nepieciešams rakstīt, bet tajā pašā laikā atzīst, ka domas piefiksē, jo galvā visam nepietiek vietas.

„Kaut kādas frāzes, tie nav teikumi, tā nav dienasgrāmata, tas ir ļoti intīmi, tas ir tas, ko tikai es sapratīšu,” uzskata dejotājs.

Antons Freimans jau 11.sezonu Latvijas Nacionālā baleta mākslinieks, pagājušā gada labākais baleta solists un Pēra Ginta iemiesotājs baletā. Pašlaik viņa dzīve rit starp baleta izrādēm, simtgades deju uzvedumu „Abas malas” un domām par pirmo paša radīto pilnmetrāžas baletu, ko 28 gadus vecais horeogrāfs skatītājiem nodos nākamā gada aprīlī. Glītā rokrakstā savā piezīmju burtnīcā viņš fiksējis septiņas dienas oktobrī.