Šonedēļ dienasgrāmatu rakstīja divi jaunieši, kuri nedēļu aizvadīja “2x2” nometnē jeb Pasaules latviešu jaunatnes seminārā „Mežrozēs”. Latvijā dzīvojošā jauniete Sabīne Auziņa no Pļaviņām savas emocijas un piezīmes par nometnes kārtību piefiksēja "tradicionālā" veidā, dokumentējot tās uz papīra. Savukārt kalifornietis Andris Mattsons veidoja savu audiodienasgrāmatu.

Nometne 2x2 aizsākusies pagājušā gadsimta 60. gados ASV, tagad jau trešo gadu pulcē jauniešus Latvijā. Tā iedibināta, lai trimdā dzīvojošie un tur dzīvojošie jaunieši iemācītos par latvietību to, kas būs jāzina kā 2x2.

Viņu rakstīto piefiksē Zane Peneze, kura pati pirms diviem gadiem nometnē vadījusi lekcijas.

“Prieks atkal būt 2x2 nometnē. Kad pavadi laiku kopā ar latviešiem dabā, tautasdziesmas, rotaļas, danči - sajūta, ka latvietība ir īpaša lieta,” savu stāstu par nometni sāk Andris.

“Kā vienmēr pirms kaut kā patīkama, satraucoša un nezināma, pieceļos pirms modinātāja signāla. Reizē saprotu, ka kārtējā piedzīvojumā esamu iekšā kā atvarā. Pirms pulksten 10 Strēlnieku laukums sāk piepildīties ar 2x2, pasaules latviešu jauniešu semināra, dalībniekiem. Daži šeit pulcējas pirmo reizi, taču daudzus vieno atkalredzēšanās prieks. Ir interesanti vērot emocijas, kas valda apkārt,” par došanos uz nometni min Sabīne. 

Ierakstos mijas pieredzējumi un pārdzīvojumi nometnē. Svētdienas rīta ierakstā Andris min, ka ir tikai ceturtā nometnes diena, bet sajūta tāda, ka jau vesels mēnesis būtu pavadīs nometne.

Savukārt Sabīne šīs dienas ierakstā atzīst, ka nezina, kas par dienu un cik ilgi nometne jau notiek. “Tā ir tik lieliska sajūta, viss notiek!” min Sabīne.

Visforšākā nedēļa visā gadā (..) Esmu tik laimīgs, neesmu bijis priecīgāks visu gadu. Es mīlu 2x2,” atzīst Andris. Pēdējās dienas ierakstā viņš min, ka šis bijis neaizmirstams piedzīvojums, “vēl ilgi kavēšos atmiņās par to”.

“Vienmēr ir mazliet skumji, kad beidzas kāds skaists un neaizmirstams stāsts, taču viss, kas šeit notika, patiesi notika uz labu,” tā ir Sabīnes atziņa.