Moricam ir 12 gadi. Izbraucienā ar kuģīti pa Daugavu viņš nedaudz saaukstējās. Taču tas netraucē Moricam aizvadīt krāsainu rudens nedēļu oktobra pirmajā pusē un pastāstīt par to Latvijas dienasgrāmatā.

"Esmu vienkāršs cilvēks, man patīk zīmēt un taisīt filmas. Eju 6. klasē un esmu mēģinājis rakstīt dienasgrāmatu, bet man to ir izdevies darīt kādas divas dienas. Vienīgais veids, kur es varu kaut ko ilgstoši rakstīt, tās ir skolas klades. Es jau neesmu meitenīte, kas rakstītu – šodien gāju ēst kebabus, gāju uz kino ar draudzenēm… Man apnīk, man nav ko tur rakstīt katru dienu,” tā par sevi stāsta Morics.

Audio dienasgrāmatā Morics stāsta par izbraucienu ar kuteri kopā ar ģimenes draugiem svētdienā, kura laikā radusies sajūta, ka Rīga ir liels zilonis, kuterītis – maza skudriņa. Pēc izbrauciena viņš uzzīmējis daudzkāju zivi.

Izrādās Moricam patīk agri celties, tāpēc pirmdiena sākās jau pulksten 5.50 un skolā viņš ieradies pulksten 7.10. Tiesa, omu dienas pirmajā pusē pabojājis tas, ka mamma aizmirsusi iedot naudu un Morics nav varējis iepirkties Miķeļdienas tirdziņā. Morics atzīst, ka bijis dusmīgs.

Bet pēcpusdienā datorgrafikas pulciņā viņš veidojis plakātu, kurā tēls no Edvarda Munka gleznas „Kliedziens” kandidē uz Rīgas mēra amatu. Viņa politiskais sauklis - „Par baisu Rīgu!”

Morics atzīst: „Ja bērniem būtu atļauts kandidēt vēlēšanās, es noteikti pieteiktos. Bet es nezinu, kurš amats labāks – prezidenta vai mēra, Saeimas vadītāja vai Ministru prezidenta. (..) Man labāk patiktu būt par advokātu.”

Otrdien Kino pulciņā Morics pabeidzis darbu pie sižetiņa par animācijas pulciņu. Vērtējot filmu „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” Morics atzīst, ka dotu tai trīs no piecām zvaigznītēm.

Trešdien Morics dzīvojas pa māju, jo ir iesnains, spēle „Minecraft” un viņam nespīd ceturtdien braukt ar klasi uz akvaparku. Šīs dienas stāstam piederas arī atmiņas par vasaras nometni un to, kā ik gadu kaut ko tajā pazaudē.

Ceturtdien Morics turpina veseļoties, un šai dienā atminas piedzīvojumu saistībā ar drošību internetā. Neskatoties uz slimošanu, Morics pilda arī mājas darbus, lai neiekavētu mācības.

Piektdiena bija laba diena, kurā labi garšo makaroni ar malto gaļu jeb „makaroni pa flotski”. Šajā dienā Morics izdarījis sasniegumu – pats saklājis gultu. Pēdējo reizi to darījis pasen.

Sestdien Morics devās ārā, pastaigājās un pasēdēja pie Nacionālā teātra dienesta ieejas, lai redzētu, kādi aktieri nāk un iet ārā, lai uztaisītu selfijus. Bija cerējis uz kādiem desmit selfijiem, taču neuztaisīja nevienu. Arī pats gribētu, lai kāds ar viņu uztaisa selfiju, bet tas vēl nav noticis.