Rudīte Spakovska ir bijusī Radio kolēģe, kas tagad strādā „Panorāmā” Televīzijā. Viņa fiksējusi savas sajūtas, cik viegli pirmajā nedēļā iejusties jaunā darba vietā.

„Neesmu dienasgrāmatu rakstīja. Esmu to darījusi, kad man bija kādi trīspadsmit. Kad visi raksta dienasgrāmatas: „Mīļā dienasgrāmata, Leldīte uz mani skolā paskatījās ne tādām acīm. Pēterītis ir smuks...”

Iespējams šo balsi atpazināt, kas Latvijas Radio bija vairāk aizkadra darītāja, gādājot par rīta pārraidēm pirmajā kanālā. Taču tā pavērtējot, ar balsi atpazīstama kļuva, kad kopā ar citiem kolēģiem veidoja pētnieciskos materiālus par farmācijas biznesu, medikamentu cenām un aptiekām.

Tagad Rudīte Spakovska ir Latvijas Televīzijas cilvēks, kas producē atpazīstamāko sabiedriskās televīzijas raidījumu „Panorāmu” un savā pirmajā darba nedēļā diktofonā piekritusi ierakstīt dienasgrāmatu. To darīja vēlos vakaros pirms došanās mājup, iekāpjot auto. Tas bija īsi pēc televīzijas nakts ziņu pārraidīšanas.

„Tad bija tas mirklis, kad likās, ka es varu to dienu ieraudzīt, jo pirms tas ir tāds vājprātīgs sprints ar šķēršļu joslu,” atzīst Rudīte Spakovska. „Tas brīdis, kad iekāpju mašīnā braukt mājās, tad varu padomāt par dienu.”

„Kad Rudītei izstāstu vēlmi par dienasgrāmatu, rodas sajūta, ka uz mani divdomīgi paskatās,” atklāj raidījuma autors Viktors Pupiks. Bet viņa nepasaka nē un atsaucas iecerei dienasgrāmatā ietvert savas sajūtas, kas rodas pirmo nedēļu strādājot jaunā darba vietā.

Ieraksti diktofonā liecina, ka pirmā nedēļa bijusi nopietna. To var secināt no divām lietām – pirmkārt, ja nedēļas sākumā Rudītes ielasītie teksti plūst ātri, tad nedēļas beigās jūtams mērenums. Otrkārt, ne visas septiņas dienas ir nonākušas dienasgrāmatā, lielā darba apjoma dēļ, to ir mazāk, ne katras dienas beigās savas pārdomas viņa fiksē diktofonā, tāpēc arī klausoties nesamulstiet, ka kāda no dienām raidījumā ir pazudusi.

Ieraksti dienasgrāmatā fiksēti dziesmu svētku nedēļā.