Juris Jansons ir Gaiļezera slimnīcas jaunais ārsts, urologs. Viņš stāsta, kāda ir medicīnas rezidenta ikdiena un cik viegli pieņemt lēmumus operēt pacientus.

“Ir svētdiena, tuvojas astoņi vakarā un esmu Gaiļzera slimnīcas neatliekamās palīdzības uzņemšanā. Tur vestibilā gaidu urologu, rezidentu Juri Jansonu. Viņš ir šīs dienas varonis jeb precīzāk Dienasgrāmatas vaininieks,” atklāj raidījuma autors Viktors Pupiks.

Gaidot jauno ārstu, var dzirdēt, kā kāda latgaļu kundze verbāli okupējusi priekšnamu. Viņas dzīves gājumu, ko tobrīd stāsta blakus sēdošajam svešiniekam, nedzirdēt nav iespējams. Savukārt šis kungs pat necenšas iesprausties ar kādu teikumu. Juris Jansons atnāk un tūdaļ atvainojas, ka sarunātās intervijas laikā būs haoss. Korekcijas ievieš akūta paciente, kurai nepieciešama tūlītēja operācija. Juris sazvana kolēģus, pabrīdina, ka operācijas zāle tiek gatavota un pievēršas sarunai.

Juris labprāt mobilajā telefonā piekritis ierunāt savu dienu gājumu. Viņš gan saaukstējas, radio stāsta tapšanā paņem pauzīti, bet tad atsāk. Tāpēc nebrīnieties, ka dienu gājums nebūs secīgs no pirmdienas līdz piektdienai. Dienasgrāmata tapusi septembrī un oktobrī. Ierakstos Juris stāsta gan par darbu, gan privāto dzīvi, ir arī ierakstītas atsevišķas mūzikas skaņas.