Dienasgrāmatu raksta nesen izveidotā darba vakanču portāla "YourMove.lv" dibinātājs Jānis Kreilis. Ar tā starpniecību kvalificētu darbu Latvijā atrod tie, kas aizbraukuši, bet grib atgriezties.

Par savu šī brīža dzīves ritmu Jānis Kreilis bilst, ka dzīve ir gana spraiga un pēdējā laikā ir bijuši intensīvi periodi darbā.

"Tik ļoti nav garlaicīgi, tik ļoti daudz ko var darīt, ko savā mūžā vēl neesmu pieredzējis, bet ir laba sajūta," atklāj Jānis Kreilis.

Jānis Kreilis audzis Purvciemā, vecākais no diviem brāļiem, pirmais savā dzimtā ar universitātes izglītību, mācījies Pensilvānijas un Kolumbijas universitātē. No Latvijas viņš aizbrauca pēc vidusskolas. Pēc mācībām trīs gadus strādāja naftas nozarei veltītā izdevumā, dzīvodams Rietumāfrikā, Tuvajos un Tālajos Austrumos, kā arī Krievijā. 2014. gadā Jānis atgriezās ASV, lai iegūtu maģistra grādu un 2016. gadā beidzot – pēc 9 gadu prombūtnes – piepildīja savu apņemšanos atgriezties Latvijā.

Viņš vada kustību “Ar pasaules pieredzi Latvijā”,  kas pulcē kopā tos, kuri atgriezušies Latvijā, kā arī ir nodibinājis uzņēmumu "YourMove.lv", kas palīdz tiem, kas vēlētos atgriezties.

Pats par sevi Jānis bilst – laimīgi precējies. Un viens no iemesliem, kāpēc atgriezies Latvijā, ģimeni gribējis dibināt šeit un dzīvot Latvijā. Vēl Jānis atklāj, ka viņam ļoti patīk mācīt, viņš ir strādājis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, kur mācījis biznesa vadību, bet tūlīt pēc raidījuma ieraksta steidzas uz Rīgas ekonomikas augstskolu, kur lasa nelielu kursu Enerģētikas pamati.